Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB vides politika atkārtoti saņem EMAS sertifikātu

2012.3.08.

ECB nesen atkārtoti piešķirts vides sertifikāts saskaņā ar ISO 14001 standartu un ES vides pārvaldības un audita sistēmu (EMAS). Pirmo reizi vides sertifikātu ECB saņēma 2010. gadā Tādējādi tiek atzīti ECB ilgtermiņa centieni nemitīgi uzlabot sniegumu vides aizsardzības jomā, īpaši līdz minimumam samazinot ECB ekoloģisko pēdas nospiedumu un oglekļa emisijas.

2007. gadā ECB pirmo reizi apstiprināja vides aizsardzības politiku. Lai nodrošinātu savu mērķu sasniegšanu, ECB saskaņā ar ISO 14001 standartu un EMAS ieviesusi Vides aizsardzības vadības sistēmu ( Environmental Management System, EMS), kas aptver visas ECB darba telpās veiktās darbības. Tagad ECB publicē otro aktualizēto vides deklarācijas versiju. Deklarācijā norādīti pēdējo gadu sasniegumi vides aizsardzības jomā, kā arī dabas aizsardzības aspekti, mērķi, uzdevumi un pasākumi, kas jāveic nākamās vides programmas ietvaros.

Sasniegumi vides aizsardzības jomā

Iepriekšējais gads iezīmējās ar vēl vienu sasniegumu, kas liecina, ka novērtēti ECB centieni samazināt ietekmi uz vidi un apņemšanās risināt ne vien ar finanšu krīzi saistītās problēmas. EMS galvenais sasniegums ir pozitīvas tendences nodrošināšana vides aizsardzības jomā.

Saskaņā ar aprēķiniem 2011. gadā ECB oglekļa emisiju apjoms bija aptuveni 9 000 tonnu, t.i., par apmēram 30% mazāk nekā 2009. gadā.

Var minēt arī citus sasniegumus vides aizsardzības jomā, piemēram, pāreju uz atjaunojamo enerģiju visās ECB telpās, kā arī ECB jaunās ēkas būvniecībā, faktu, ka gandrīz 100% papīra, ko iekšēji izmanto ECB (kopēšanas un drukāšanas vajadzībām), tiek pilnībā nodoti otrreizējai pārstrādei un ir marķēti ar Blue Angel zīmi, un dzelzceļa kompānijas Deutsche Bahn korporatīvās programmas izmantošanu ceļošanai ar vilcienu, tādējādi neradot oglekļa emisijas.

ECB apņēmusies līdz 2013. gadam turpmāk uzlabot sniegumu dabas aizsardzības jomā. Uzmanības centrā būs darbinieku labāka izpratne un apņemšanās atbalstīt mērķi samazināt ECB kopējo oglekļa emisiju līmeni vēl par 10%. Lai iegūtu sīkāku informāciju par ECB dabas aizsardzības pasākumiem un plāniem, lejupielādējiet 2012. gada aktualizēto vides deklarācijas versiju, izmantojot pievienoto saiti (pieejama tikai angļu valodā).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem