Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB aplinkosaugos politika dar kartą įvertinta EMAS sertifikatu

2012 m. rugpjūčio 3 d.

Neseniai ECB dar kartą suteiktas aplinkosaugos sertifikatas, atitinkantis ISO 14001 ir ES bendrijos aplinkosaugos vadybos ir audito sistemos (EMAS) standartus. Pirmąjį aplinkosaugos sertifikatą Bankas gavo 2010 m. Šiais dokumentais įvertintas ilgalaikis ECB įsipareigojimas nuolat mažinti savo veiklos poveikį aplinkai, ypač ekologinį pėdsaką ir išmetamo anglies dioksido kiekį.

2007 m. ECB pirmąkart pristatė savo aplinkos apsaugos politiką ir užsibrėžtiems tikslams pasiekti įdiegė aplinkosaugos valdymo sistemą, atitinkančią ISO 14001 ir EMAS standartus bei apimančią visą veiklą, vykdomą jo patalpose. Netrukus ECB paskelbs antrąkart atnaujiną savo aplinkosaugos ataskaitą. Joje pristatomi pastarųjų metų pasiekimai aplinkos apsaugos srityje ir aplinkosaugos aspektai, tikslai, siekiai bei priemonės, kurių bus imtasi vykdant kitą aplinkosaugos programą.

Pasiekimai aplinkosaugos srityje

Pastaraisiais metais ECB pastangos mažinti savo ekologinį pėdsaką ir vykdyti įsipareigojimą spręsti klausimus, susijusius ne tik su finansų krize, buvo ne kartą įvertintos. Pagrindinis aplinkosaugos valdymo sistemos pasiekimas – teigiamas poslinkis mažinant vykdomos veiklos poveikį aplinkai. 2011 m. ECB anglies dioksido pėdsakas buvo 9000 tonų anglies dioksido išmetalų, o tai yra apytikriai 30 % mažiau nei 2009 m.

Pasiekta ir kitų tikslų aplinkos apsaugos srityje – visose ECB patalpose ir naujųjų ECB patalpų statybvietėje pradėta naudoti atsinaujinančią energiją, beveik 100 % ECB vidaus tikslais (kopijuoti ir spausdinti) naudojamo popieriaus visiškai perdirbama ir pažymėta „Blue Angel“ žyma, vykdoma bendra programa su „Deutsche Bahn“, skatinanti keliauti geležinkeliais, anglies dioksido neišskiriančia transporto priemone.

ECB yra pasirengęs iki 2013 m. toliau mažinti savo veiklos poveikį aplinkai. Pagrindinis jo uždavinys bus geriau informuoti darbuotojus ir siekti sumažinti ECB anglies dioksido pėdsaką dar 10 %. Norėdami gauti daugiau informacijos apie ECB veiklą ir planus aplinkos apsaugos srityje, spustelėkite nuorodą ir atsisiųskite atnaujintą 2012 m. ECB aplinkosaugos ataskaitą (anglų k.).

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai