Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB lēmums par noteikumiem, kurus piemēro OLAF veiktajai izmeklēšanai

2004. gada 3. jūnijā

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome šodien pieņēma Lēmumu (ECB/2004/11) par noteikumiem un nosacījumiem izmeklēšanai, ko Eiropas Birojs krāpšanas apkarošanai veic Eiropas Centrālajā bankā.

ECB lēmums pamatojas uz Eiropas Parlamenta un Padomes 1999. gada 25. maija Regulu (EK) Nr. 1073/1999 par izmeklēšanu, ko veic Eiropas Birojs krāpšanas apkarošanai (OLAF), un lēmums ir pieņemts atbildot uz Eiropas Kopienu Tiesas 2003. gada 10. jūlija spriedumu. Lēmums nosaka noteikumus, saskaņā ar kuriem OLAF veiks iekšējo izmeklēšanu ECB, novēršot krāpšanu, korupciju un citas nelikumīgas darbības, kas kaitē Eiropas Kopienu finanšu interesēm.

ECB lēmums nosaka arī to, ka ECB pilnībā sadarbosies ar OLAF. Turklāt tas nosaka, ka OLAF izmeklēšanas pilnvaras aptver visus ECB uzdevumus. Izņēmuma gadījumos, kad informācijas aprite ārpus ECB varētu nopietni kaitēt ECB darbībai, ECB Valde lems, vai atļaut OLAF piekļuvi šādai informācijai.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem