Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Digitālais euro – sabiedrības uzklausīšana

Digitālā euro projekts būs sekmīgs tikai tad, ja tas atbildīs eiropiešu vajadzībām.

ECB Valdes loceklis Fabio Paneta

No 2020. gada 12. oktobra līdz 2021. gada 12. janvārim mēs rīkojām sabiedrisko apspriešanu, lai apkopotu viedokļus par digitālā euro emisijas priekšrocībām un problēmām, kā arī par tā iespējamo izstrādi.

No 2021. gada oktobra līdz decembrim mēs arī organizējām fokusa grupas visās euro zonas valstīs, lai apkopotu dažādu mērķauditoriju viedokļus par to maksāšanas ieradumiem.

Mēs esam apņēmušies iesaistīt sabiedrību digitālā euro izstrādē un šie rezultāti tiks izmantoti notiekošajā digitālā euro izpētes posmā, kas noslēgsies 2023. gada oktobrī.

Digitālā euro informatīvā lapa

Lasiet mūsu jaunākos ziņojumus

Pētījums par jaunām digitālo maksājumu metodēm

Cilvēki vēlas ērtus, ātrus un vienkāršus maksājumu risinājumus, kas gādā par viņu datu drošību. Šie ir daži secinājumi, kas gūti diskusijās fokusa grupās, ko rīkojām visās euro zonas valstīs ar mērķi izprast iedzīvotāju ieradumus un attieksmi pret digitālajiem maksājumiem.

Fokusa grupu ziņojums

Sabiedriskās apspriešanas ziņojums

Sīkāk iepazīstieties ar digitālā euro sabiedriskās apspriešanas ziņojumu. Atbildes sniedz vērtīgu informāciju, ko Eurosistēma izmantos, veicot novērtējumu un pieņemot lēmumu par iespējamo digitālā euro ieviešanu.

Lasīt ziņojumu

Sabiedriskās apspriešanas respondentu viedokļi – 2021. gads

Privātums, drošība un iespēja veikt maksājumus visā euro zonā – visi šie aspekti ir būtiski

Gan privātpersonas, gan profesionāļi par digitālā euro svarīgāko iezīmi uzskata privātumu. Digitālajam euro jābūt arī drošam, lētam un viegli lietojamam visā euro zonā.

Vairāk
Svarīga ir integrēšana esošajos maksājumu risinājumos

Digitālā euro pakalpojumu sniegšanā jāpiedalās licencētiem starpniekiem. Tie būtu vislabāk sagatavoti sniegt inovatīvus un efektīvus pakalpojumus, integrējot tos jau esošajās banku un maksājumu sistēmās.

Vairāk
Kartes, maki un viedtālruņi varētu nodrošināt skaidrajai naudai līdzīgas iezīmes

Visus pašlaik pieejamos aparatūras un programmatūras risinājumus varētu pielāgot digitālā euro izmantošanai un maksājumi varētu būt līdzīgi skaidrās naudas darījumiem, ja tie joprojām būtu droši.

Vairāk
PAPILDU INFORMĀCIJA

Uzziniet vairāk par līdzīgām tēmām

Ziņojums par maksāšanas līdzekļu izvēli

Paziņojums presei

Atrodiet atbildes uz visiem jautājumiem

Bieži uzdotie jautājumi par digitālo euro