Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Skaitmeninis euras. Išklausyta visuomenės nuomonė

Skaitmeninis euras sėkmingai gyvuos tik tuo atveju, jeigu atitiks europiečių poreikius

Vykdomosios valdybos narys Fabio Panetta

Nuo 2020 m. spalio 12 d. iki 2021 m. sausio 12 d. vykdėme viešas konsultacijas, per kurias siekėme išklausyti įvairias nuomones apie skaitmeninio euro naudą, su juo susijusius sunkumus ir tai, kaip skaitmeninis euras galėtų atrodyti.

2021 m. spalio–gruodžio mėn. visose euro zonos šalyse taip pat vykdėme tikslinių grupių tyrimą, siekdami surinkti informaciją apie įvairių tikslinių grupių mokėjimo įpročius.

Į skaitmeninio euro kūrimo procesą norime įtraukti visuomenę, tad į apklausų rezultatus atsižvelgsime per šiuo metu vykdomą ir iki 2023 m. spalio mėn. truksiantį skaitmeninio euro projekto tiriamąjį etapą.

Skaitmeninio euro skiltis

Skaityti naujausias mūsų ataskaitas

Naujų skaitmeninių mokėjimo metodų tyrimas

Žmonėms reikalingi patogūs, spartūs ir paprasti mokėjimo sprendimai, kuriuose būtų atsižvelgta į duomenų apsaugą ir saugumą. Pristatome kai kurias išvadas, kurias padarėme vykdydami tikslinių grupių tyrimą – tikslines grupes buvome subūrę visose euro zonos šalyse siekdami išsiaiškinti piliečių požiūrį į skaitmeninius mokėjimus ir su tuo susijusius įpročius.

Tikslinių grupių tyrimo ataskaita

Viešų konsultacijų ataskaita

Susipažinkite su visa viešų konsultacijų dėl skaitmeninio euro ataskaita. Gauti atsakymai bus labai vertingi vertinimams, kuriuos šiuo metu atlieka Eurosistema, ir sprendimams dėl skaitmeninio euro, kurie bus priimami ateityje.

Skaityti visą ataskaitą

Viešose konsultacijoje dalyvavusių respondentų nuomonė (2021 m.)

Svarbu viskas – ir privatumas bei saugumas, ir galimybė atsiskaityti visoje euro zonoje

Tiek piliečiai, tiek specialistai mano, kad svarbiausia skaitmeninio euro savybė yra privatumas. Be to, naudoti skaitmeninį eurą turėtų būti saugu, pigu ir paprasta visoje euro zonoje.

Daugiau
Svarbi integracija į esamas mokėjimo sistemas

Teikiant skaitmeninio euro paslaugas turėtų dalyvauti licencijuoti tarpininkai. Jie labiausiai pasirengę teikti novatoriškas ir efektyvias paslaugas, nes gali jas integruoti į esamas bankininkystės ir mokėjimo sistemas.

Daugiau
Tam tikras grynųjų pinigų funkcijas galėtų atlikti kortelės, piniginės ir išmanieji telefonai

Bet kokia šiuo metu naudojama techninė ir programinė įranga galėtų būti pritaikyta skaitmeniniam eurui ir galėtų atlikti mokėjimus, panašius į atsiskaitymus grynaisiais, tačiau su sąlyga, kad tai būtų saugu ir patikima.

Daugiau
TAIP PAT SKAITYKITE

Sužinokite daugiau panašiomis temomis

Ataskaita apie mokėjimo būdų prioritetus

Pranešimas spaudai

Atsakymai į visus jūsų klausimus

DUK apie skaitmeninį eurą