Menu

Grynųjų pinigų specialistai

Grynųjų pinigų tvarkytojai – tai komerciniai bankai, pašto skyriai ir kitos įstaigos bei ūkio subjektai, dalyvaujantys tvarkant grynuosius pinigus ir išduodant juos visuomenei. Jų pareiga – tikrinti banknotų ir monetų tinkamumą apyvartai, taip pat ar banknotai ir monetos nėra padirbti.

Grynųjų pinigų tvarkymas

Nacionaliniai centriniai bankai reguliariai testuoja banknotų įrangą naudodami apyvartoje dažniausiai aptinkamus padirbtus banknotus. ECB skelbia sėkmingai testuotų įrenginių ir aparatų sąrašą, kad grynųjų pinigų tvarkytojai ir mažmeninės prekybos atstovai galėtų iš jo išsirinkti jiems labiausiai tinkantį banknotų autentiškumo tikrinimo įrenginį.

Mokomoji medžiaga

ECB sukūrė įvairių priemonių grynųjų pinigų tvarkytojams. Jose pateikiama informacija apie pirmosios ir antrosios serijų eurų banknotų apsaugos priemones ir paaiškinama, kaip patikrinti šių banknotų autentiškumą.


Partnerystės programa

Partnerystės programos tikslas – banknotų įrangos gamintojams ir tiekėjams, taip pat klientams ir vartotojams pateikti įvairių mokomųjų priemonių, kad jie geriau pasirengtų serijos „Europa“ banknotų išleidimui.