Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Apskatiet!

Nav laika lasīt garu rakstu?
Informācija par ECB multividē.

Uzziniet vairāk par ITRMO!

30.03.2021.

Ilgāka termiņa refinansēšanas mērķoperācijas mudina bankas turpināt izsniegt izdevīgus kredītus iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Tas savukārt stimulē izdevumus un ieguldījumus tautsaimniecībā. Kristīne Lagarda skaidro, kā šīs operācijas darbojas.

Skatīt

ECB skaidro: kāpēc skaidrā nauda ir būtiska

18.02.2021.

Vai digitālā pasaulē mums nepieciešama skaidrā nauda? Mūsu kolēģe Kjāra skaidro, kāpēc skaidrajai naudai mūsu sabiedrībā ir noteicoša loma un ko mēs darām, lai jūs vienmēr un visur varētu piekļūt skaidrajai naudai un to izmantot.

Skatīt

ECB skaidro: mijmaiņas darījumu līnijas

04.11.2020.

Mijmaiņas darījumu līnijas pieder pie rīku kopuma, ko mēs kā centrālā banka izmantojam. Bet kas tās ir? Un kāpēc mēs tās izmantojam? Mūsu kolēģe Imene skaidro, kāpēc mijmaiņas darījumu līnijas ir svarīgs rīks finanšu stabilitātes saglabāšanai un var palīdzēt novērst tirgus spriedzes ietekmi uz reālo tautsaimniecību.

Skatīt

ECB skaidro: ticama statistika

20.10.2020.

Kāpēc mums nepieciešami ticami dati? Un kurš tos sagtavo? Mūsu kolēģe Rita skaidro, kā ECB nodrošina, ka tās statistika ir precīza, konsekventa un savlaicīga. 

Skatīt

ECB skaidro: ētiska datorsistēmu uzlaušana

21.08.2020.

2018. gadā izstrādājām ētiskas datorsistēmu uzlaušanas pamatprincipus. Ko tas nozīmē? Mūsu kolēģis Emrans skaidro, ko dara godprātīgi hakeri un kā tas palīdz pārbaudīt banku noturību un ievainojamību.

Skatīt

ECB skaidro: ārējās rezerves

21.08.2020.

Ārējās rezerves ir ārvalstu valūtas vai citi aktīvi, kas atrodas centrālo banku (piemēram, ECB) un citu iestāžu turējumā. Mūsu kolēģis Žoakims skaidro ārējo rezervju nozīmi un īpaši ECB turējumā esošo ārējo rezervju iezīmes.

Skatīt

ECB skaidro: paraksti uz euro banknotēm

21.08.2020.

Mūsu banknotēs izmantoti daudzi interesanti elementi. Labs piemērs ir ECB prezidenta paraksts. Mūsu kolēģe Saraja skaidro, kā paraksts uz banknotes palīdz nodrošināt uzticēšanos euro zonas vienotajai valūtai.

Skatīt

ECB skaidro: banku savienība

21.08.2020.

Banku savienība ļauj konsekventi piemērot ES banku darbības noteikumus, tādējādi palīdzot nodrošināt banku sistēmas noturību. Mūsu kolēģe Filipa skaidro banku savienības pamatprincipus un to, kā tie nodrošina, ka Eiropas iedzīvotāji var droši uzkrāt, tērēt vai aizņemties naudu.

Skatīt

ECB skaidro: Eiropas banku uzraudzība

21.08.2020.

Mēs kā Eiropas banku uzraudzības iestāde pārbaudām, vai bankas ievēro noteikumus. Mūsu kolēģis Fransuā skaidro, kā tas palīdz nodrošināt, lai bankas būtu drošas un stabilas, galu galā sniedzot labumu Eiropas iedzīvotājiem.

Skatīt

ECB skaidro: perspektīvas norāde

11.12.2019.

Centrālās bankas publisko perspektīvas norādi, lai informētu par savu turpmāko darbību. ECB perspektīvas norādi sniedz savās preses konferencēs, kur paziņo par saviem nodomiem monetārās politikas jomā. ECB kolēģis Maikls skaidro, kā perspektīvas norāde var palīdzēt stimulēt tautsaimniecību.

Skatīt

ECB skaidro: kriptoaktīvi

21.11.2019.

Jaunas tehnoloģijas, iespējams, ietekmēs veidu, kā nākotnē tiks veikti maksājumi. Mēs esam euro centrālā banka un tāpēc mūsu mērķis ir nodrošināt, lai maksājumi visā euro zonā būtu droši un efektīvi. ECB kolēģe Marija Terēze skaidro kriptoaktīvu priekšrocības un riskus.

Skatīt

ECB skaidro: kam atskaitās ECB?

13.11.2019.

ECB ir neatkarīga institūcija, kas izmanto tās rīcībā esošos instrumentus, lai īstenotu savas pilnvaras. Mēs arī skaidrojam savus lēmumus Eiropas iedzīvotājiem un viņu ievēlētajiem pārstāvjiem Eiropas Parlamentā. Noskatieties ECB kolēģa Žana Fransuā skaidrojumu, lai uzzinātu vairāk par šo jautājumu.

Skatīt

Kā mūsu politika ietekmē dzīvi jūsu dzimtajā ciematā vai pilsētā?

16.10.2018.

ECB Valdes loceklis Benuā Kerē (Benoît Cœuré) apmeklēja "Vorwerk" rūpnīcu Francijas ciematā Kluā pie Luāras. Viņš runāja ar vietējiem iedzīvotājiem par to, kā ECB politika rosinājusi bankas vairāk aizdot uzņēmumiem, radot labākus nosacījumus uzņēmējdarbībai un palīdzot radīt jaunas darbavietas.

Skatīt

Kā ECB politika mazinājusi nevienlīdzību

27.07.2018.

ECB monetārās politikas pasākumi laikā kopš 2014. gada ne vien veicinājuši izaugsmi un novērsuši deflācijas risku – tie mazinājuši arī vispārējo nevienlīdzību euro zonā, kā liecina jauns pētījums. Noskatieties sērijas "Noderīga informācija" video, lai uzzinātu, kā tas noticis.

Skatīt

Kā izvēlas ECB Valdes locekļus?

08.06.2018.

Vai kādreiz esat domājuši, kā tiek iecelti Valdes locekļi? Vēlēti valstu pārstāvji Eiropas līmenī lemj par kandidātu atbilstību Valdes locekļa amatam. Valdes locekļu pilnvaru termiņš ir astoņi gadi un to nevar pagarināt. Uzziniet, kas izvirza kandidatūras un kā notiek atlase.

Skatīt

Kā euro palīdz eiropiešiem veikt uzņēmējdarbību?

09.05.2018.

Mazie un vidējie uzņēmumi veido euro zonas tautsaimniecības mugurkaulu. Uzziniet, kādas priešrocības vienotā valūta sniedz uzņēmējiem un mazo uzņēmumu īpašniekiem!

Skatīt

Kā mēs aizsargājam savu naudu pret kiberuzbrukumiem?

02.05.2018.

Mēs noguldām naudu bankā, lai tā būtu drošībā. Taču kas notiek, ja kāds ielaužas bankas datorsistēmā? Noskatieties video par to, kā ECB palīdz nodrošināt finanšu sistēmas drošību, mudinot veikt ētisku datorsistēmu uzlaušanu.

Skatīt

Kas ir TARGET ātro maksājumu norēķini (TIPS)?

17.10.2017.

Uzziniet vairāk par TIPS – jauno pakalpojumu, kas tiks ieviests 2018. gada beigās un atvieglos uzņēmumu un iedzīvotāju dzīvi.

Skatīt

Kāpēc saglabājas zemas procentu likmes?

04.10.2017.

Uzziniet, kāpēc cenu stabilitātes nodrošināšanai nepieciešamas zemas procentu likmes.

Skatīt

Drīzumā: pārrobežu zibmaksājumi

02.10.2017.

Mūsdienās tik daudz kas pieejams zibenīgi ātri, un varbūt esam brīnījušies, kāpēc bankas pārskaitījumi dažkārt var aizņemt līdz pat 24 stundām. ECB strādā, lai to mainītu.

Skatīt

Kā norēķinās eiropieši?

12.04.2017.

2017. gada 4. aprīlī ECB laida apgrozībā jaunu 50 euro banknoti ar uzlabotiem pretviltošanas elementiem. Uzziniet vairāk par to, kā Eiropas iedzīvotāji mūsdienās veic maksājumus.

Skatīt

Euro – atveram durvis eiropiešiem

07.02.2017.

Eiropas valstu vadītāji pirms 25 gadiem parakstīja Māstrihtas līgumu. Tas bija Eiropas integrācijas pavērsiena punkts, kas sagatavoja ceļu euro ieviešanai. Noskatieties video un uzziniet, kā pēc vienotās valūtas ieviešanas eiropiešiem kļuvis vieglāk ceļot, studēt un strādāt ārvalstīs.

Skatīt

Euro ārpus Eiropas

24.01.2017.

Aptuveni 339 milj. cilvēku euro zonā ikdienā izmanto euro banknotes un monētas. Taču vai zinājāt, ka euro izmanto arī vairākās valstīs ārpus euro zonas un teritorijās, kas neatrodas Eiropas kontinentā? Aplūkojiet kartes, lai uzzinātu, kur tās atrodas!

Vairāk

Informatīvs attēls "Kā darbojas kvantitatīvā stimulēšana?"

09.12.2016.

ECB aktīvu iegādes programmas veicina ekonomisko izaugsmi un palīdz sasniegt mūsu inflācijas mērķi. Uzziniet, kā darbojas programmas, kāda ir komercbanku loma un kā šie pasākumi ietekmē uzņēmumus un patērētājus.

Vairāk

Ieskats AIP

06.06.2016.

Ielūkojieties aizkulisēs un iepazīstieties ar cilvēkiem, kas plāno un īsteno ECB aktīvu iegādes programmu. Uzziniet vairāk par kvantitatīvi veicinošajiem pasākumiem un rodiet atbildes uz jautājumiem "Kāpēc?" un "Kā?".

Skatīt

Uzziniet vairāk par ITRMO II!

10.03.2016.

Kas ir jaunā ilgāka termiņa refinansēšanas mērķoperāciju kārta un kāpēc tā nepieciešama? ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) sniedz ieskatu šajos jautājumos.

Skatīt

Kā T2S veicina Eiropas vienoto kapitāla tirgu?

02.07.2015.

Uzziniet, kā T2S – jaunā Eiropas vērtspapīru norēķinu platforma – atvieglo vērtspapīru kustību Eiropā un samazina ar to saistītās izmaksas, palīdzot uzņēmumiem un ieguldītājiem.

Skatīt

Euro zonas hronoloģija

01.01.2015.

Izpētiet šo interaktīvo karti, lai uzzinātu, kuras valstis pievienojušās euro zonai un kad tas noticis.

Vairāk

ECB telpas – no vīzijas līdz realitātei

10.12.2014.

ECB darbinieki 2014. gada novembrī pārcēlās uz jaunu ēku Frankfurtes Ostendā. Noskatieties šo īso videomateriālu par būvdarbu gaitu.

Skatīt

Lēmumu pieņemšana ECB banku uzraudzības jomā

04.11.2014.

Uzziniet, kā tiek pieņemti lēmumi banku uzraudzības jomā, pamatojoties uz iebildumu neizteikšanas procedūru.

Vairāk

Tirgus infrastruktūras integrācija

24.09.2014.

Eiropas tirgus infrastruktūras integrācija nozīmē vienotu, efektīvu "cauruļvadu sistēmu", kas atrodas tirgus pamatā. Uzziniet, kādas priekšrocības maksājumu un vērtspapīru norēķinu infrastruktūra sniedz iedzīvotājiem, uzņēmumiem un ieguldītājiem.

Skatīt

Kā mani ietekmē negatīvas procentu likmes?

05.06.2014.

Padome 2014. gada 5. jūnijā noteica negatīvu noguldījumu iespējas procentu likmi. ECB prezidents Mario Dragi (Mario Draghi) skaidro, ko šāda procentu likme nozīmē euro zonas noguldītājiem.

Skatīt

Uzziniet vairāk par VUM trīs minūtēs!

24.03.2014.

Noskatieties šo video par Vienoto uzraudzības mehānismu un uzziniet, kā tiek īstenota Eiropas banku uzraudzība.

Skatīt

Uzziniet vairāk par ECB un Eurosistēmu!

26.09.2013.

Kas ir inflācija? Kāpēc cenu stabilitāte ir tik svarīga? Trīs minūšu ilgais stāstījums par ECB un Eurosistēmas lomu un uzdevumiem sniegs atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem.

Skatīt

Visas šīs sadaļas lapas