Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Žiūrėti

Atsibodo skaityti?
Sužinokite apie ECB iš multimedijos šaltinių.

Kas yra TITRO?

2021 03 30

Tikslinėmis ilgesnės trukmės refinansavimo operacijomis bankai skatinami ir toliau teikti gyventojams ir įmonėms prieinamą kreditavimą. Tai savo ruožtu skatina vartojimą ir investicijas į ekonomiką. Ch. Lagarde aiškina, kaip šios operacijos veikia.

žiūrėti

ECB aiškina: kodėl grynieji pinigai yra svarbūs

2021 m. vasario 18 d.

Ar skaitmeniniame pasaulyje mums reikalingi grynieji pinigai? Mūsų kolegė Chiara aiškina, kodėl grynieji pinigai vaidina pagrindinį vaidmenį mūsų visuomenėje ir ką mes darome, kad jūs turėtumėte prieigą prie grynųjų pinigų ir galėtumėte jais naudotis bet kur ir bet kada.

žiūrėti

ECB aiškina: apsikeitimo sandorių linijos

2020 m. lapkričio 4 d.

Apsikeitimo sandorių linijos yra viena iš mūsų, kaip centrinio banko, naudojamų priemonių. Bet kas tai yra? Kodėl jas naudojame? Mūsų kolegė Imène aiškina, kodėl ši priemonė yra svarbi finansiniam stabilumui ir kaip ja galima pasiekti, kad rinkoje tvyrant įtampai nenukentėtų realioji ekonomika.

žiūrėti

ECB aiškina: patikima statistika

2020 m. spalio 20 d.

Kodėl mums reikia patikimų duomenų? Ir iš kur jų gauname? Mūsų kolegė Rita aiškina, kaip ECB užtikrina, kad banko statistika būtų tiksli, nuosekli ir teikiama laiku.

žiūrėti

ECB aiškina: etiškas įsilaužimas

2020 m. rugpjūčio 21 d.

2018 m. sukūrėme etiško įsilaužimo sistemą. Ką tai reiškia? Mūsų kolega Emranas aiškina, ką daro etiškasis įsilaužėlis ir kaip tai padeda patikrinti bankų atsparumą ir nustatyti jų silpnąsias vietas. 

žiūrėti

ECB aiškina: užsienio atsargos

2020 m. rupjūčio 21 d.

Užsienio atasargos - tai užsienio valiutos ar kitas turtas, kurį laiko centriniai bankai - tokie kaip mes - ir kitos institucijos. Mūsų kolega Joaquimas aiškina, kokį vaidmenį atlieka užsienio atsargos, ir apžvelgia ECB laikomų užsienio atsargų ypatumus. 

žiūrėti

ECB aiškina: parašai ant eurų banknotų

2020 m. rugpjūčio 21 d.

Mūsų banknotuose panaudota daug įdomių apsaugos priemonių. ECB pirmininko parašas yra puikus jų pavyzdys. Mūsų kolegė Sarai aiškina, kaip ši apsaugos priemonė padeda užtikrinti pasitikėjimą bendra euro zonos valiuta.

žiūrėti

ECB aiškina: bankų sąjunga

2020 m. rugpjūčio 21 d.

Bankų sąjunga sudaro sąlygas tam, kad ES bankininkystės taisyklės būtų taikomos nuosekliai. Mūsų kolegė Filipa aiškina, kuo pagrįsta bankų sąjunga ir kaip tai padeda užtikrinti, kad Europos gyventojai galėtų saugiai taupyti ir leisti pinigus arba jų skolintis.

žiūrėti

ECB aiškina: Europos bankų priežiūra

2020 m. rugpjūčio 21 d.

Kaip Europos bankų priežiūros institucija mes siekiame, kad bankai laikytųsi taisyklių. Mūsų kolega François aiškina, kodėl tai svarbu Europos gyventojams, nes tai padeda užtikrinti, kad bankai būtų saugūs ir patikimi.

žiūrėti

ECB aiškina: ateities gairės

2019 m. gruodžio 11 d. 

Pateikdami ateities gaires, centriniai bankai informuoja, kokių veiksmų ketina imtis ateityje. ECB mes tai darome per spaudos konferencijas informuodami apie savo ketinimus pinigų politikos srityje. Mūsų kolega Michaelis aiškina, kaip ateities gairėmis galima prisidėti prie ekonomikos augimo.

žiūrėti

ECB aiškina: kriptoturtas

2019 m. lapkričio 21 d. 

Dėl naujų technologijų ateityje gali pasikeisti atsiskaitymo būdai. Vienas iš mūsų, kaip euro zonos centrinio banko, uždavinių yra užtikrinti, kad visoje euro zonoje atsiskaitymai vyktų saugiai ir efektyviai.  Mūsų kolegė Maria Teresa aiškina apie kriptoturto naudą ir riziką.

žiūrėti

ECB aiškina: atskaitomybė

2019 m. lapkričio 13 d.

ECB yra nepriklausoma institucija  ir jai suteiktus įgaliojimus vykdo naudodama turimas priemones. Mes aiškiname savo sprendimus Europos visuomenei ir jos išrinktiems atstovams Europos Parlamente. Žiūrėkite vaizdo įrašą ir iš ECB darbuotojo Jean-François sužinokite daugiau apie tai.

žiūrėti

Kaip mūsų politika veikia vietos bendruomenes?

2018 m. spalio 16 d.

Vykdomosios valdybos narys Benoît Cœuré lankėsi „Vorwerk“ gamykloje Klua prie Luaro miestelyje Prancūzijoje. Su vietiniais jis kalbėjosi apie tai, kaip ECB paskatino bankus teikti paskolas įmonėms. Tai reiškia geresnes sąlygas verslui ir galimybes sukurti daugiau darbo vietų.

žiūrėti

Kaip ECB politika mažina nelygybę

2018 m. liepos 7 d.

Naujo tyrimo duomenimis patvirtinta, kad ECB pinigų politikos priemonėmis nuo 2014 m. ne tik paskatintas ekonomikos augimas ir panaikinta defliacijos rizika, bet ir apskritai sumažinta nelygybė euro zonoje. Pažiūrėkite šį vaizdo siužetą ir sužinokite, kaip.

žiūrėti

Kaip skiriami Vykdomosios valdybos nariai?

2018 m. birželio 8 d.

Ar kada nors jums buvo kilęs klausimas, kaip skiriami ECB vykdomosios valdybos nariai? Išrinktieji šalių atstovai europiniu lygmeniu nusprendžia, kas gali tapti Valdybos nariu nepratęsiamai aštuonerių metų kadencijai. Sužinokite, kas siūlo kandidatus ir kaip jie renkami.

žiūrėti

Kuo eurai naudingi Europos verslininkams?

2018 m. gegužės 9 d.

Mažosios ir vidutinės įmonės yra euro zonos ekonomikos stuburas. Sužinokite, kuo bendra valiuta naudinga verslininkams ir mažųjų įmonių savininkams.

žiūrėti

Kaip apsaugoti savo pinigus nuo kibernetinių išpuolių?

2018 m. gegužės 2 d.

Padedame savo pinigus į banką saugojimui. Bet kas nutiktų, jei būtų įsilaužta į banko kompiuterių sistemą? Pasižiūrėkite šį vaizdo siužetą, kuriame aiškinama, kaip ECB padeda užtikrinti finansų sistemos saugumą skatindamas taikyti etiško įsilaužimo metodą …

žiūrėti

Kas yra TARGET momentinių mokėjimų vykdymo (TIPS) sistema?

2017 m. spalio 17 d.

Sužinokite daugiau apie TIPS – 2018 m. pabaigoje pradėsiančią veikti naują paslaugą, kuri palengvins įmonių ir žmonių gyvenimą.

žiūrėti

Kodėl palūkanų normos mažos?

2017 m. spalio 4 d.

Sužinokite, kodėl kainų stabilumui reikia mažų palūkanų normų.

žiūrėti

Tarptautiniai momentiniai mokėjimai – jau netrukus

2017 m. spalio 2 d.

Šiais laikais daug ką įmanoma padaryti iškart, todėl gali kilti klausimas, kodėl gi banko pavedimai vis dar keliauja beveik 24 valandas. Kaip tik tai ECB ir stengiasi pakeisti.

žiūrėti

Kaip europiečiai moka?

2017 m. balandžio 12 d.

2017 m. balandžio 4 d. ECB išleido į apyvartą naująjį 50 eurų banknotą su pagerintomis apsaugos priemonėmis. Sužinokite, kaip šiais laikais moka europiečiai.

žiūrėti

Eurai atveria duris europiečiams

2017 m. vasario 7 d.

Prieš 25 metus Europos lyderiai pasirašė Mastrichto sutartį – tai buvo vienas iš svarbiausių Europos integraciją paskatinusių įvykių, padėjęs pamatą eurui. Pažiūrėkite, kaip su bendrąja valiuta europiečiams tapo paprasčiau keliauti, studijuoti ir dirbti užsienyje.

žiūrėti

Euro naudojimas ne Europoje

2017 m. sausio 24 d.

Apie 339 milijonai žmonių euro zonoje kasdien naudoja eurų banknotus ir monetas. O ar žinote, kad eurai naudojami ir už Europos Sąjungos bei Europos ribų? Pasižiūrėkite mūsų parengtą žemėlapį ir sužinokite, kur dar jie naudojami.

daugiau

Infografika: kaip veikia kiekybinis skatinimas

2016 m. gruodžio 9 d.

ECB vykdomos turto pirkimo programos skatina ekonomikos augimą ir padeda priartinti infliaciją prie siekiamo lygio. Sužinokite, kaip šios programos veikia, koks komercinių bankų vaidmuo jose ir kokią įtaką jos daro verslui ir vartotojams.

daugiau

Turto pirkimo programa iš arčiau

2016 m. birželio 6 d.

Galite iš arčiau pamatyti, kaip dirba ECB turto pirkimo programą rengiantys ir vykdantys žmonės, ir daugiau sužinoti apie kiekybinį skatinimą euro zonoje.

žiūrėti

Kas yra TITRO-II?

2016 m. kovo 10 d.

Kas yra naujos tikslinės ilgesnės trukmės refinansavimo operacijos ir kam jos reikalingos? Plačiau paaiškina ECB Pirmininkas Mario Draghi.

žiūrėti

Kaip T2S padeda kurti Europos bendrąją kapitalo rinką?

2015 m. liepos 2 d.

Pažiūrėkite, kaip paprastėja ir pinga vertybinių popierių „keliavimas“ po Europą įvedus naująją atsiskaitymų už vertybinius popierius sistemą T2S ir kuo tai naudinga įmonėms bei investuotojams.

žiūrėti

Kas ir kada prisijungė prie euro zonos?

2015 m. sausio 1 d.

Šis interaktyvus žemėlapis padės jums sužinoti, kurios šalys priklauso euro zonai ir kada jos į ją įstojo.

daugiau

Naujoji ECB būstinė. Nuo vizijos iki realybės

2014 m. gruodžio 10 d.

2014 m. lapkričio mėn. ECB darbuotojai persikėlė į naują ECB pastatą Frankfurto Ostend rajone. Pažiūrėkite šį filmuką apie tai, kaip jis buvo statomas.

žiūrėti

Sprendimų priėmimas ECB bankų priežiūros srityje

2014 m. lapkričio 4 d.

Sužinokite, kaip, taikant neprieštaravimo tvarką, priimami sprendimai dėl bankų priežiūros.

daugiau

Rinkos infrastruktūros integracija

2014 m. rugsėjo 24 d.

Integruota Europos rinkos infrastruktūra – tai viena bendra efektyvi rinkos „transporto sistema“. Pažiūrėkite, kuo mokėjimų ir atsiskaitymų už vertybinius popierius infrastruktūra naudinga gyventojams, įmonėms ir investuotojams.

žiūrėti

Ką man reiškia neigiama palūkanų norma?

2014 m. birželio 5 d.

2014 m. birželio 5 d. Valdančioji taryba įvedė neigiamą palūkanų normą už indėlius. ECB Pirmininkas Mario Draghi aiškina, ką toks sprendimas reiškia euro zonos indėlininkams.

žiūrėti

Apie BPM – per 3 minutes

2014 m. kovo 24 d.

Pažiūrėkite šį filmuką apie Bendrą priežiūros mechanizmą ir sužinosite, kaip Europoje vykdoma bankų priežiūra.

žiūrėti

ECB ir Eurosistemos pristatymas

2013 m. rugsėjo 26 d.

Kas yra infliacija? Kodėl jums svarbus kainų stabilumas? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daugiau sužinosite pažiūrėję šį 3 minučių trukmės pasakojimą apie ECB ir Eurosistemos vaidmenį bei uždavinius.

žiūrėti

Visi šios dalies puslapiai