Možnosti vyhľadávania
Home Médiá ECB vysvetľuje Výskum a publikácie Štatistika Menová politika €uro Platobný styk a trhy Kariéra
Návrhy
Zoradiť podľa
TLAČOVÁ SPRÁVA

Tendre a koridor automatických operácií od 21. januára 2009

18. decembra 2008

V nadväznosti na tlačovú správu „Zmeny týkajúce sa tendrov a koridoru automatických operácií“ z 8. októbra 2008 dnes Rada guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) prijala nasledujúce rozhodnutia:

  • Hlavné refinančné operácie sa budú naďalej uskutočňovať prostredníctvom tendra s pevnou úrokovou sadzbou s plným objemom pridelenia aj po uplynutí periódy udržiavania povinných minimálnych rezerv končiacej sa 20. januára 2009. Toto opatrenie zostane v platnosti, kým to bude potrebné, minimálne však do posledného pridelenia v rámci tretej periódy udržiavania povinných minimálnych rezerv v roku 2009 dňa 31. marca.
  • K 21. januáru 2009 sa koridor sadzieb automatických operácií, ktorý bol 9. októbra 2008 zúžený na 100 bázických bodov okolo úrokovej sadzby hlavnej refinančnej operácie, znova rozšíri na 200 bázických bodov. Od 21. januára sa teda sadzba jednodňových refinančných operácií zvýši z 50 na 100 bázických bodov nad úroveň úrokovej sadzby hlavnej refinančnej operácie, a sadzba jednodňových sterilizačných operácií sa zníži z 50 na 100 bázických bodov pod úroveň úrokovej sadzby hlavnej refinančnej operácie.
KONTAKT

Európska centrálna banka

Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.

Kontakty pre médiá