Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Aukciono tvarka ir nuolatinių galimybių palūkanų normų svyravimo ribos nuo 2009 m. sausio 21 d.

2008 m. gruodžio 18 d.

Atsižvelgdama į 2008 m. spalio 8 d. pranešimą spaudai „Aukciono tvarkos pakeitimai ir nuolatinių galimybių palūkanų normų svyravimo ribos“, šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba priėmė toliau nurodytus sprendimus:

  • Pagrindinės refinansavimo operacijos tebebus vykdomos taikant fiksuotųjų palūkanų aukciono tvarką, paskirstant visą sumą, ir po 2009 m. sausio 20 d. pasibaigsiančio atsargų laikymo laikotarpio. Ši priemonė bus taikoma tol, kol reikės, bet ne trumpiau negu iki paskutinio paskirstymo trečiąjį atsargų laikymo laikotarpį 2009 m. kovo 31 d.
  • Nuo 2009 m. sausio 21 d. nuolatinių galimybių palūkanų normos svyravimo ribos, kurios 2008 m. spalio 9 d. buvo sumažintos iki 100 bazinių punktų, atsižvelgiant į vyraujančią pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų normą, bus vėl padidintos iki 200 bazinių punktų. Todėl nuo 2009 m. sausio 21 d. ribinio skolinimosi galimybės palūkanų norma bus didinama nuo 50 iki 100 bazinių punktų ir bus didesnė už pagrindinės refinansavimo operacijos palūkanų normą, o indėlių galimybės palūkanų norma bus mažinama nuo 50 iki 100 bazinių punktų ir bus atitinkamai mažesnė už pagrindinės refinansavimo operacijos palūkanų normą.
KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai