Možnosti vyhľadávania
Home Médiá ECB vysvetľuje Výskum a publikácie Štatistika Menová politika €uro Platobný styk a trhy Kariéra
Návrhy
Zoradiť podľa
TLAČOVÁ SPRÁVA

Vydanie súboru informačných materiálov pod názvom „Cenová stabilita: prečo je dôležitá aj pre teba?“

12. decembra 2005

Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean‑Claude Trichet dnes predstavil súbor informačných materiálov s názvom „Cenová stabilita: prečo je dôležitá aj pre teba?“. Jeho prvé exempláre rozdal žiakom Európskej školy v nemeckom Frankfurte nad Mohanom.

ECB tieto materiály pripravila v spolupráci s národnými centrálnymi bankami eurozóny, s ktorými spolu tvorí Eurosystém. V informačných materiáloch určených pre žiakov a učiteľov, ktorých tlačené vydanie je k dispozícii vo všetkých úradných jazykoch krajín eurozóny, približuje problematiku menovej politiky Eurosystému.

Informačný balík obsahuje osemminútový animovaný film, súbor informačných letákov pre žiakov a príručku pre učiteľov, ktorá rozoberá podrobnejšie ekonomické súvislosti. Príslušné jazykové verzie týchto materiálov sa začnú dnes v spolupráci s národnými centrálnymi bankami distribuovať do približne 50 000 stredných škôl na území eurozóny. Ich elektronická verzia je k dispozícii vo všetkých úradných jazykoch Európskej únie na internetovej stránke ECB.

Fotografie z prezentácie materiálov budú dnes od 17:00 (SEČ) zverejnené na internetovej stránke ECB na adrese www.ecb.europa.eu/press/pictures/decision/html/index.en.html. Obrazový záznam bude k dispozícii dnes od 18:30 (SEČ) na adrese www.ecb.europa.eu/press/tvservices/ondemand/html/index.en.html v sekcii „Other videos“.

KONTAKT

Európska centrálna banka

Generálne riaditeľstvo pre komunikáciu

Šírenie je dovolené len s uvedením zdroja.

Kontakty pre médiá