European Central Bank - eurosystem
Možnosti vyhledávání
Home Média ECB vysvětluje Výzkum a publikace Statistika Měnová politika Euro Platební systémy a trhy Kariéra
Návrhy
Třídit podle
TISKOVÁ ZPRÁVA

Informační materiály „Proč je pro vás důležitá stabilita cen?“

12. prosince 2005

Jean-Claude Trichet, prezident Evropské centrální banky (ECB), dnes představil informační materiály s názvem „Proč je pro vás důležitá stabilita cen?“. První sady těchto materiálů předal studentům Evropské školy ve Frankfurtu nad Mohanem.

Tyto materiály připravila ECB a národní centrální banky eurozóny, které společně s ECB tvoří Eurosystém. Jsou určeny pro studenty a učitele a jejich cílem je přiblížit měnovou politiku Eurosystému. Celá sada materiálů je k dispozici ve všech úředních jazycích států eurozóny.

Soubor se skládá z osmiminutového animovaného filmu, brožur pro studenty a z výukového materiálu pro učitele, který obsahuje podrobnější ekonomické informace. Ve spolupráci s národními centrálními bankami budou příslušné jazykové verze těchto materiálů nyní distribuovány do přibližně 50 000 středních škol v celé eurozóně. Na internetových stránkách ECB je k dispozici také elektronická verze materiálů, a to ve všech úředních jazycích Evropské unie.

Na internetových stránkách ECB budou také dnes od 17.00 k dispozici fotografie z prezentace materiálů. Naleznete je pod následujícím odkazem: www.ecb.europa.eu/press/pictures/decision/html/index.en.html. Obrazový záznam bude na internetových stránkách k dispozici dnes od 18.30 pod odkazem www.ecb.europa.eu/press/tvservices/ondemand/html/index.en.html v sekci „Other videos“.

KONTAKT

Evropská centrální banka

Generální ředitelství pro komunikaci

Reprodukce je povolena pouze s uvedením zdroje.

Kontakty pro média