Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Horvātija

Horvātija savām euro monētu nacionālajām pusēm ir izvēlējusies četrus dizainus, kuros ietverts Horvātijai raksturīgais šaha galdiņa raksta fons. Uz visām monētām attēlotas arī 12 Eiropas Savienības karoga zvaigznes.

2 euro

Uz 2 euro monētas attēlota Horvātijas karte uz šaha galdiņa raksta fona. Ivana Šivaka (Ivan Šivak) izstrādātajā dizainā ietverts emisijas gads un uzraksts "HRVATSKA" – valsts nosaukums horvātu valodā.

Uz 2 euro monētas jostas lasāms uzraksts "O LIJEPA O DRAGA O SLATKA SLOBODO" ("Ak, skaistā, dārgā, saldā brīvība!") – rindas no Ivana Gunduliča (Ivan Gundulić) pazīstamās lugas "Dubravka".

1 euro

Uz 1 euro monētas attēlota cauna uz Horvātijai raksturīgā šaha galdiņa raksta fona, un tās autori ir Jagors Šunde (Jagor Šunde), Davids Čemeljičs (David Čemeljić) un Frans Zekans (Fran Zekan). Cauna ir mazs zīdītājdzīvnieks, kura nosaukums izmantots valsts bijušās valūtas – kunas – nosaukumā. Dizainā ietverts emisijas gads un uzraksts "HRVATSKA" – valsts nosaukums horvātu valodā.

50 centu

Uz 50 centu monētas attēlots izgudrotāja un inženiera Nikola Teslas (Nikola Tesla), kurš izstrādāja maiņstrāvas tehnoloģiju, portrets. Monētas dizaina autors ir Ivans Domagojs Račičs (Ivan Domagoj Račić), un tajā ietverts emisijas gads un uzraksts "HRVATSKA" – valsts nosaukums horvātu valodā.

20 centu

Uz 20 centu monētas attēlots izgudrotāja un inženiera Nikola Teslas (Nikola Tesla), kurš izstrādāja maiņstrāvas tehnoloģiju, portrets. Monētas dizaina autors ir Ivans Domagojs Račičs (Ivan Domagoj Račić), un tajā ietverts emisijas gads un uzraksts "HRVATSKA" – valsts nosaukums horvātu valodā.

10 centu

Uz 10 centu monētas attēlots izgudrotāja un inženiera Nikola Teslas (Nikola Tesla), kurš izstrādāja maiņstrāvas tehnoloģiju, portrets. Monētas dizaina autors ir Ivans Domagojs Račičs (Ivan Domagoj Račić), un tajā ietverts emisijas gads un uzraksts "HRVATSKA" – valsts nosaukums horvātu valodā.

5 centi

Uz 5 centu monētas attēlots stūrainajā glagolicas rakstā atveidotu burtu "HR" motīvs. Glagolica ir senākais zināmais slāvu alfabēts, un Horvātijā to izmantoja līdz 19. gadsimtam. Monētas dizaina autore ir Maja Škripeļa (Maja Škripelj), un tajā ietverts emisijas gads un uzraksts "HRVATSKA" – valsts nosaukums horvātu valodā.

2 centi

Uz 2 centu monētas attēlots stūrainajā glagolicas rakstā atveidotu burtu "HR" motīvs. Glagolica ir senākais zināmais slāvu alfabēts, un Horvātijā to izmantoja līdz 19. gadsimtam. Monētas dizaina autore ir Maja Škripeļa (Maja Škripelj), un tajā ietverts emisijas gads un uzraksts "HRVATSKA" – valsts nosaukums horvātu valodā.

1 cents

Uz 1 centa monētas attēlots stūrainajā glagolicas rakstā atveidotu burtu "HR" motīvs. Glagolica ir senākais zināmais slāvu alfabēts, un Horvātijā to izmantoja līdz 19. gadsimtam. Monētas dizaina autore ir Maja Škripeļa (Maja Škripelj), un tajā ietverts emisijas gads un uzraksts "HRVATSKA" – valsts nosaukums horvātu valodā.