Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Kroatija

Kroatija pasirinko keturis dizainus savo nacionalinei eurų monetų pusei. Visų jų fone pavaizduotas Kroatijos simbolis – šachmatų lentos raštas. Be to, ant visų monetų pavaizduota dvylika ES vėliavos žvaigždžių.

2 €

Ant 2 eurų monetos pavaizduotas Kroatijos žemėlapis šachmatų lentos fone. Monetos dizainą sukūrė Ivan Šivak. Joje iškalti monetos išleidimo metai ir įrašas „HRVATSKA“ – šalies pavadinimas kroatų kalba.

Užrašas ant 2 € monetos briaunos: „O LIJEPA O DRAGA O SLATKA SLOBODO“ („O gražioji, o brangioji, o saldžioji laisve“) – ištrauka iš garsios Ivan Gundulić pjesės „Dubravka“.

1 €

Ant 1 euro monetos pavaizduota kiaunė šachmatų lentos fone. Monetos dizainą sukūrė Jagor Šunde, David Čemeljić ir Fran Zekan. Kiaunė yra nedidelis žinduolis, kurio vardu buvo vadinta buvusi šalies valiuta – kuna. Ant monetos iškalti išleidimo metai ir įrašas „HRVATSKA“ – šalies pavadinimas kroatų kalba.

50 centų moneta

Ant 50 centų monetos pavaizduotas išradėjo ir inžinieriaus Nikola Tesla, sukūrusio kintamosios srovės technologiją, portretas. Monetos dizainą sukūrė Ivan Domagoj Račić. Joje iškalti monetos išleidimo metai ir įrašas „HRVATSKA“ – šalies pavadinimas kroatų kalba.

20 centų moneta

Ant 20 centų monetos pavaizduotas išradėjo ir inžinieriaus Nikola Tesla, sukūrusio kintamosios srovės technologiją, portretas. Monetos dizainą sukūrė Ivan Domagoj Račić. Joje iškalti monetos išleidimo metai ir įrašas „HRVATSKA“ – šalies pavadinimas kroatų kalba.

10 centų moneta

Ant 10 centų monetos pavaizduotas išradėjo ir inžinieriaus Nikola Tesla, sukūrusio kintamosios srovės technologiją, portretas. Monetos dizainą sukūrė Ivan Domagoj Račić. Joje iškalti monetos išleidimo metai ir įrašas „HRVATSKA“ – šalies pavadinimas kroatų kalba.

5 centų moneta

Ant 5 centų monetos kampuotu glagolikos raštu užrašyta raidžių „HR“ ligatūra. Glagolika yra seniausia žinoma slavų rašto sistema ir Kroatijoje buvo naudota iki XIX a. Monetos dizainą sukūrė Maja Škripelj. Joje iškalti monetos išleidimo metai ir įrašas „HRVATSKA“ – šalies pavadinimas kroatų kalba.

2 centų moneta

Ant 2 centų monetos kampuotu glagolikos raštu užrašyta raidžių „HR“ ligatūra. Glagolika yra seniausia žinoma slavų rašto sistema ir Kroatijoje buvo naudota iki XIX a. Monetos dizainą sukūrė Maja Škripelj. Joje iškalti monetos išleidimo metai ir įrašas „HRVATSKA“ – šalies pavadinimas kroatų kalba.

1 cento moneta

Ant 1 cento monetos kampuotu glagolikos raštu užrašyta raidžių „HR“ ligatūra. Glagolika yra seniausia žinoma slavų rašto sistema ir Kroatijoje buvo naudota iki XIX a. Monetos dizainą sukūrė Maja Škripelj. Joje iškalti monetos išleidimo metai ir įrašas „HRVATSKA“ – šalies pavadinimas kroatų kalba.