Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

2 euro piemiņas monētas – 2008. gads

Vatikāns

Motīvs: Sv. Pāvila gads – viņa 2000 gadu jubileja

Apraksts. Uz monētas attēlota Pāvila pievēršanās kristietībai pa ceļam uz Damasku, kas redzama fonā. Debesu gaismas apžilbināts viņš krīt no zirga, kas saslējies pakaļkājās. Pa kreisi no attēla atrodas uzraksts "CITTÀ DEL VATICANO", kas norāda uz emitentvalsti, bet pa labi – uzraksts "ANNO SANCTO PAULO DICATO", kā arī gadskaitlis "2008", naudas kaltuves zīme "R" un mākslinieka vārds "VEROI". Zem attēla redzami gravieres iniciāļi "L.D.S. INC" (Luciana De Simoni). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 100 000 monētu

Emisijas datums: 2008. gada oktobris

Somija

Motīvs: Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 60. gadadiena

Apraksts. Monētas autors ir skulptors Tapio Ketunens (Tapio Kettunen). Uz monētas attēlots cilvēks, ko ieskauj sirds; zem tās uzraksts "HUMAN RIGHTS" (cilvēktiesības). Monētas iekšējās daļas apakšpusē redzama Somijas nosaukuma abreviatūra "FI", skulptora zīme "K" un naudas kaltuves zīme, bet augšpusē – emisijas gads "2008". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1.5 milj. monētu

Emisijas datums: 2008. gada oktobris

Portugāle

Motīvs: Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 60. gadadiena

Apraksts. Monētas augšējā daļā attēlots Portugāles ģerbonis, tieši zem tā – emitentvalsts nosaukums "PORTUGAL" un gadskaitlis "2008". Monētas apakšējā daļā redzams ģeometrisks zīmējums un uzraksts "60 ANOS DA DECLARAÇÃO UNIVERSAL DOS DIREITOS HUMANOS", kuram seko ar ļoti sīkiem burtiem rakstīts uzraksts "Esc. J. Duarte INCM". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2008. gada septembris

Francija

Motīvs: Francijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē 2008. gada 2. pusgadā

Apraksts. Uz monētas uzraksts "2008 PRÉSIDENCE FRANÇAISE UNION EUROPÉENNE RF". Zem uzraksta redzama naudas kaltuves zīme un kaltuves kontroliera iniciāļi attiecīgi kreisajā un labajā pusē. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 20 milj. monētu

Emisijas datums: 2008. gada jūlijs

Slovēnija

Motīvs: Primoža Trubara 500 gadu jubileja

Apraksts. Uz monētas attēlots Primoža Trubara (Primož Trubar) portrets profilā. Kreisajā pusē redzams uzraksts "PRIMOŽ TRUBAR" un gadskaitļi "1508 • 1586", bet apakšā pa labi – uzraksts "SLOVENIJA 2008". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2008. gada maijs

Beļģija

Motīvs: Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 60. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlotas viļņotas līnijas, kas apvij taisnstūri ar skaitli "60". Gadskaitlis "2008" redzams virs taisnstūra, bet zem tā – uzraksts "UNIVERSAL DECLARATION OF HUMAN RIGHTS". Zem attēla valsts nosaukums visās trijās oficiālajās valodās – "BELGIE – BELGIQUE – BELGIEN". Naudas kaltuves zīme un naudas kaltuves meistara paraksts atrodas attiecīgi pa labi un pa kreisi no attēla. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 5 milj. monētu

Emisijas datums: 2008. gada maijs

Sanmarīno

Motīvs: Eiropas starpkultūru dialoga gads

Apraksts. Uz monētas attēloti pieci cilvēku silueti, kas simbolizē piecu Eiropas reģionu kultūru, kā arī dažādo kopienu garīgie raksti. Zem motīva uzraksts "ANNO EUROPEO DEL DIALOGO INTERCULTURALE", bet virs motīva – uzraksts "SAN MARINO" un emisijas gads "2008". Pa labi no motīva redzami mākslinieka Etores Lorenco Frapičīni (Ettore Lorenzo Frapiccini) iniciāļi "E.L.F.", bet pa kreisi – naudas kaltuves zīme "R". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 130 000 monētu

Emisijas datums: 2008. gada aprīlis

Itālija

Motīvs: Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 60. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots vīrietis un sieviete ar olīvkoka zaru, vārpu, zobratu un dzeloņstieples fragmentu, kas simbolizē mieru, pārtiku, darbu un tiesības uz brīvību. Starp abiem attēlotajiem cilvēkiem redzama Itālijas Republikas monogramma "RI" un emisijas gads "2008". Zem attēla atveidoti ķēdes posmi, kas veido skaitli "60" un uzraksts "DIRITTI UMANI" (cilvēktiesības). Mākslinieces Marijas Karmelas Kolaneri (Maria Carmela Colaneri) iniciāļi "MCC" un naudas kaltuves zīme "R" atrodas pa labi no attēla. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 5 milj. monētu

Emisijas datums: 2008. gada aprīlis

Luksemburga

Motīvs: Lielhercogs Anrī un Château de Berg

Apraksts. Uz monētas attēlots Lielhercogs Anrī un viņa oficiālā rezidence Château de Berg. Monētas augšmalā redzams emisijas gads "2008", kam blakus atrodas naudas kaltuves zīme un graviera darbnīcas zīme. Zem attēla uzraksts "LËTZEBUERG". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1.3 milj. monētu

Emisijas datums: 2008. gada februāris

Vācija

Motīvs: Hamburgas federālā zeme

Apraksts. Uz monētas attēlota baroka stilā celtā Sv. Mihaela baznīca, tautā dēvēta par Mihelu. Tā ir Hamburgas pilsētas un federālās zemes simbols, kā norāda uzraksts zem attēla. Monētas ārējā gredzenā 12 Eiropas Savienības zvaigznes, emisijas gads "2008" un uzraksts "Bundesrepublik Deutschland". Naudas kaltuves zīme attēlota monētas labajā pusē augšā.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2008. gada februāris