Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

2-eurosed mälestusmündid – 2008

Vatikani Linnriik

Motiiv: Püha Pauluse aasta – Püha Pauluse 2000. sünniaastapäev

Kirjeldus: mündil kujutatakse Pauluse usku pöördumist Damaskuse teel, mis paistab tagaplaanil. Taevasest valgusest pimestatuna kukub Paulus end tagajalgadele ajanud hobuse seljast. Kujutisest vasakul on mündi emiteerinud riiki tähistavad sõnad „CITTÀ DEL VATICANO” ja paremal kiri „ANNO SANCTO PAULO DICATO” ning aastaarv 2008, rahapaja tunnus R ja kunstniku nimi VEROI. Motiivi all paiknevad graveerija Luciana De Simoni initsiaalid L.D.S. INC. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 100 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2008.

Soome

Motiiv: inimõiguste ülddeklaratsiooni 60. aastapäev

Kirjeldus: skulptor Tapio Kettuneni kavandatud mündil on südamekujutise taustal paiknev inimene ning selle all kiri „HUMAN RIGHTS” (inimõigused). Mündi allosas on Soome Vabariigi tähis FI, skulptori nime tähistav K ja rahapaja tunnus, mündi ülaosas paikneb emiteerimise aasta 2008. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,5 miljonit münti

Emissiooni aeg: oktoober 2008.

Portugal

Motiiv: inimõiguste ülddeklaratsiooni 60. aastapäev

Kirjeldus: mündi ülaosas on Portugali vapp, mille all paiknevad emiteerinud riigi nimi „PORTUGAL” ning aastaarv 2008. Mündi alumises osas kujutatakse geomeetrilist mustrit, mida ümbritseb tekst „60 ANOS DA DECLARAÇÃO UNIVERSAL DOS DIREITOS HUMANOS” ja väikeses kirjas sõnad „Esc. J. Duarte INCM”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: september 2008.

Prantsusmaa

Motiiv: Prantsusmaa Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisperiood 2008. aasta teisel poolel

Kirjeldus: mündil on tekst „2008 PRÉSIDENCE FRANÇAISE UNION EUROPÉENNE RF”. Selle all vasakul paikneb rahapaja tunnus ja paremal graveerija tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 20 miljonit münti

Emissiooni aeg: juuli 2008.

Sloveenia

Motiiv: Primož Trubari 500. sünniaastapäev

Kirjeldus: mündil kujutatakse Primož Trubari profiilportreed. Mündi vasakus küljes on kahe poolringina kirjad „PRIMOŽ TRUBAR” ja „1508 • 1586” ning paremal sõnad „SLOVENIJA 2008”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: mai 2008.

Belgia

Motiiv: inimõiguste ülddeklaratsiooni 60. aastapäev

Kirjeldus: mündi siseosas on lainelistest joontest ümbritsetud ristkülik, mille sees on arv 60. Kujutise kohal paikneb aastaarv 2008 ja selle all kiri „UNIVERSAL DECLARATION OF HUMAN RIGHTS”. Mündi allservas on riigi nimi kolmes ametlikus keeles: „BELGIE – BELGIQUE – BELGIEN”. Rahapaja tunnus ja graveerija tunnus paiknevad kujutisest vastavalt vasakul ja paremal pool. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 5 miljonit münti

Emissiooni aeg: mai 2008.

San Marino

Motiiv: Euroopa kultuuridevahelise dialoogi aasta

Kirjeldus: mündil kujutatakse Euroopa viie piirkonna kultuure, mida sümboliseerivad viis inimsiluetti koos eri kogukondade pühade tekstidega. Motiivi all paiknevad sõnad „ANNO EUROPEO DEL DIALOGO INTERCULTURALE” ning selle kohal kiri „SAN MARINO” ja emiteerimise aasta 2008. Motiivist paremal on kunstnik Ettore Lorenzo Frapiccini initsiaalid (E.L.F) ja vasakul rahapaja tunnus R. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 130 000 münti

Emissiooni aeg: aprill 2008.

Itaalia

Motiiv: inimõiguste ülddeklaratsiooni 60. aastapäev

Kirjeldus: mündi siseosas on kujutatud mees ja naine koos oliivipuuoksa, viljapea, hammasratta ja okastraadiga, mis sümboliseerivad vastavalt õigust rahule, toidule, tööle ja vabadusele. Keskel paiknevad Itaalia Vabariigi initsiaalid RI ja emiteerimise aasta 2008. Kujutise all paiknevad ketilülidest moodustatud arv 60 ja sõnad „DIRITTI UMANI” (inimõigused). Mündi paremas servas on kunstnik Maria Carmela Colaneri initsiaalid (MCC) ja rahapaja tunnus R. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 5 miljonit münti

Emissiooni aeg: aprill 2008.

Luksemburg

Motiiv: suurhertsog Henri ja Château de Berg

Kirjeldus: mündil on kujutatud suurhertsog Henri'd ja tema ametlikku residentsi Château de Bergi. Kujutise kohal paiknevad emiteerimise aasta 2008 ning selle külgedel rahapaja tunnus ja graveerimistöökoja tunnus. Kujutise all asub sõna „LËTZEBUERG”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,3 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2008.

Saksamaa

Motiiv: Hamburgi liidumaa

Kirjeldus: mündil kujutatakse barokkstiilis Püha Miikaeli kirikut (rahvakeelse nimega „Michel”), mis on Hamburgi linna ja liidumaa sümbol. Mündi välisringil on vermimisaasta 2008, Euroopa Liidu lipu 12 tähte ning sõnad „BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND”. Rahapaja tunnus paikneb paremal pool mündi ülaosas.

Emissiooni maht: 30 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2008.