Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Īsumā par mūsu monetārās politikas paziņojumu 2022. gada jūlijā

Kādus lēmumus mēs pieņēmām?

Mēs paaugstinājām procentu likmes par 0.5 procentu punktiem

Šis ir nākamais solis mūsu monetārās politikas normalizēšanā. Mēs turpināsim paaugstināt procentu likmes. Mēs to darīsim atkarībā no tā, kā, mūsuprāt, attīstīsies tautsaimniecība un inflācija. Procentu likmju paaugstināšana palīdzēs panākt inflācijas atgriešanos mūsu 2% mērķa līmenī.

Mēs vienojāmies par jauna instrumenta ieviešanu, lai nodrošinātu mūsu monetārās politikas raitu transmisiju visā euro zonā

Tas kļūs par daļu no mūsu instrumentu klāsta, un mēs to varēsim aktivizēt, lai finanšu tirgū novērstu haotiskas norises, kas varētu nopietni traucēt mūsu monetārajai politikai sasniegt cilvēkus un uzņēmumus ikvienā euro zonas valstī.

Kas notiek mūsu tautsaimniecībā?

Īstermiņā saglabāsies augsta inflācija

Galvenais iemesls joprojām ir ļoti augstās enerģijas cenas. Bet inflācijas kāpumu veicina arī piegādes problēmas, augsts pieprasījums un valūtas kursa kritums. Cenas pieaug daudzās tautsaimniecības nozarēs.

Tautsaimniecības izaugsme palēninājusies...

To nosaka augstā inflācija, lielāka nenoteiktība un problēmas ar piegādēm, kas skar uzņēmumus. Šie faktori būtiski aptumšo tautsaimniecības perspektīvu šajā gadā un tālākā nākotnē.

...taču nelabvēlīgo ietekmi mazina tas, ka cilvēki joprojām tērē naudu

Tautsaimniecība atveras un cilvēki atkal ceļo. Rekordliels skaits cilvēku strādā, un viņi var izmantot pandēmijas laikā izveidotos uzkrājumus. Palīdz arī valdības politika.

Uzņēmumiem un mājsaimniecībām aizņemšanās kļūst dārgāka

Aizdevumu procentu likmes pakāpeniski paaugstinās, īpaši mājsaimniecībām. Bankas arī kļuvušas piesardzīgākas, izsniedzot aizdevumus, jo to klienti saskaras ar lielākiem riskiem.

PAPILDU INFORMĀCIJA

Iepazīstieties ar sīkāku informāciju

MONETĀRĀS POLITIKAS LĒMUMI

Šeit varat lasīt, kādus lēmumus par ECB procentu likmēm un instrumentiem Padome pieņēmusi pēdējā sanāksmē.

Paziņojums presei

MONETĀRĀS POLITIKAS PAZIŅOJUMS

Lasiet mūsu apsvērumus, uz kuriem balstās jaunākie monetārās politikas lēmumi.

Monetārās politikas paziņojums
PĀRĀK SAREŽĢĪTI? SK. SADAĻU "NODERĪGA INFORMĀCIJA"
UZZINIET VAIRĀK
Kas ir monetārā politika?