Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

Mūsų pranešimas dėl pinigų politikos glaustai – 2022 m. liepos mėn.

Ką nusprendėme?

Padidinome palūkanų normas 0,5 procentinio punkto

Tai dar vienas mūsų pinigų politikos normalizavimo žingsnis. Palūkanų normos bus dar didinamos. Tai priklausys nuo to, kokia, mūsų vertinimu, bus ekonomikos ir infliacijos raida. Didėjančios palūkanų normos padės sumažinti infliaciją iki mūsų siekiamo 2 % lygio.

Siekdami užtikrinti, kad mūsų politika būtų sklandžiai perduodama visoje euro zonoje, priėmėme sprendimą dėl naujos priemonės

Ji papildys mūsų turimų priemonių rinkinį ir gali būti pradėta naudoti siekiant apsisaugoti nuo sąmyšio finansų rinkoje, kuris galėtų rimtai sutrikdyti mūsų pinigų politikos poveikio perdavimą gyventojams ir įmonėms euro zonos šalyse.

Kas vyksta su ekonomika?

Artimuoju laikotarpiu infliacija tebebus didelė

Labai aukštos energijos kainos vis dar yra pagrindinė to priežastis. Tačiau prie infliacijos kilimo prisideda ir tiekimo kliūtys, didelė paklausa bei sumažėjęs euro kursas. Kainos kyla daugelyje ekonomikos segmentų.

Ekonomika auga lėčiau...

Tai lėmė didelė infliacija, išaugęs neapibrėžtumas ir tiekimo sunkumai, su kuriais susiduria įmonės. Šie veiksniai gerokai temdo ekonomikos perspektyvą šiais metais ir vėlesniu laikotarpiu.

...tačiau padėtį šiek tiek švelnina tai, kad gyventojai vis dar leidžia pinigus

Ekonomika vėl atsiveria ir daug kas vėl pradeda keliauti. Rekordinis skaičius žmonių turi darbą ir jie gali naudoti per pandemiją sukauptas santaupas. Padeda ir šalių vyriausybių vykdoma politika.

Skolintis įmonėms ir namų ūkiams tampa vis brangiau

Paskolų, ypač namų ūkiams, palūkanų normos nuosekliai didėja. Be to, bankai elgiasi atsargiau išduodami paskolas, nes jų klientai susiduria su didesne rizika.

TAIP PAT SKAITYKITE

Išsamiau

SPRENDIMAI DĖL PINIGŲ POLITIKOS

Čia skelbiama, ką per paskutinį posėdį Valdančioji taryba nusprendė dėl ECB palūkanų normų ir priemonių.

Pranešimas spaudai

PRANEŠIMAS DĖL PINIGŲ POLITIKOS

Skaitykite mūsų pranešimą ir sužinokite, kuo remiantis priimti naujausi pinigų politikos sprendimai.

Pranešimas dėl pinigų politikos
JŪS NE SPECIALISTAS? SKAITYKITE MŪSŲ PAAIŠKINIMĄ
SUŽINOKITE DAUGIAU
Kas yra pinigų politika?