Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
  • PAZIŅOJUMS PRESEI

ECB pieņem atzinumu par tās nākamā prezidenta iecelšanu amatā

2019. gada 25. jūlijā

  • Padome neiebilst pret piedāvāto kandidāti Kristīni Lagardu (Christine Lagarde).

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome šodien pieņēma atzinumu par Eiropas Savienības Padomes ieteikumu saistībā ar ECB nākamā prezidenta iecelšanu amatā.

ECB Padomei nebija iebildumu pret piedāvāto kandidāti Kristīni Lagardu, kas saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 283. panta 2. punkta prasībām ir persona ar nevainojamu reputāciju un profesionālo pieredzi monetāros vai banku jautājumos. 2011. gada jūlijā Kristīne Lagarda sāka pildīt Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektores pienākumus.

Jauno prezidenti pēc ECB Padomes atzinuma un Eiropas Parlamenta atzinuma saņemšanas amatā iecels Eiropadome. ECB Padomes atzinums, kas drīz tiks publicēts "Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī", visās oficiālajās ES valodās būs pieejams ECB interneta vietnē.

Kad Kristīnes Lagardas iecelšana šai amatā būs apstiprināta, viņa stāsies Mario Dragi vietā pēc tam, kad 2019. gada 31. oktobrī būs beidzies viņa astoņu gadu pilnvaru termiņš ECB prezidenta amatā.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Pētera Erliha (Peter Ehrlich; tālr. +49 69 1344 8320).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem