European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB priėmė nuomonę dėl būsimojo ECB pirmininko skyrimo

2019 m. liepos 25 d.

  • Valdančioji taryba neprieštarauja siūlomai Christine Lagarde kandidatūrai.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba priėmė nuomonę dėl Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijos dėl būsimo ECB pirmininko skyrimo.

Valdančioji taryba neprieštaravo pasiūlytai Christine Lagarde kandidatūrai. Tai pripažintą autoritetą ir profesinę patirtį pinigų ar bankininkystės srityse turintis asmuo, kaip to reikalaujama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 283 straipsnio 2 dalyje. 2011 m. liepos mėn. C. Lagarde tapo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdančiąja direktore.

Naująją ECB pirmininkę į pareigas paskirs Europos Vadovų Taryba po to, kai Valdančioji taryba ir Europos Parlamentas priims atitinkamas nuomones. Valdančiosios tarybos nuomonė netrukus bus paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir ECB interneto svetainėje visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

Kai bus paskirta, C. Lagarde pakeis dabartinį ECB Pirmininką Mario Draghi, kurio aštuonerių metų kadencija baigsis 2019 m. spalio 31 d.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Peteriui Ehrlichui tel. +49 69 1344 8320.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai