Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Vienotā euro maksājumu telpa (SEPA) sasniedz būtisku pavērsienu neliela apjoma maksājumu jomā

2014.1.08.

EMBARGO

Pārsūtīšanas embargo līdz piektdienai, 2014. gada 1. augustam, plkst. 10.00 pēc Viduseiropas laika
  • Vairāk nekā 2 mljrd. kredīta pārvedumu un tiešā debeta maksājumu mēnesī veic, izmantojot SEPA.
  • Pabeigts viens no pasaulē lielākajiem finanšu integrācijas projektiem.
  • Patērētāji un uzņēmumi var izmantot vienu bankas kontu visiem euro kredīta pārvedumiem un tiešā debeta maksājumiem Eiropā.
  • Uzņēmumi var sākt darbību jaunos tirgos bez papildu maksājumu izmaksām.

Eiropas Centrālā banka (ECB) šodien atzīmē būtisku pavērsienu Eiropas neliela apjoma maksājumu integrācijā. Pēc 15 gadu darba sekmīgi ieviesta vienotā euro maksājumu telpa (SEPA) kredīta pārvedumiem un tiešā debeta maksājumiem euro zonā. No šā brīža katru mēnesi euro zonā tiks veikti vairāk nekā 2 mljrd. maksājumu jaunos standartizētos formātos.

SEPA paver jaunas iespējas Eiropas patērētājiem un uzņēmumiem.

  • Patērētāji var izmantot tikai vienu euro bankas kontu visiem kredīta pārvedumiem un tiešā debeta maksājumiem neatkarīgi no saņēmēju vai uzņēmumu atrašanās vietas Eiropā. Tādējādi tiek stiprināta patērētāju aizsardzība tiešā debeta maksājumu jomā, ieviešot jaunus noteikumus, lai atvieglotu atmaksu.
  • Uzņēmumi var augt un paplašināties visā Eiropā un, nodrošinot standartizētu sistēmu visiem maksājumiem, sarūk izmaksas. Uzņēmumi tagad var izmantot vienotu sistēmu un kontus visiem Eiropā veiktajiem tirdzniecības darījumiem euro.

"Sekmīga SEPA izveidošana kāpina Eiropas finanšu integrācijas tempu," teica ECB Valdes loceklis Īvs Meršs (Yves Mersch). "Tiek likvidēti kredīta pārvedumu un tiešā debeta maksājumu ierobežojumi, un tie vairs neradīs šķēršļus uzņēmumiem vai patērētājiem."

Eurosistēma, ko veido ECB un to dalībvalstu, kuras ieviesušas euro, nacionālās centrālās bankas, no paša sākuma uzraudzījusi migrāciju uz SEPA un SEPA ieviešanu, veicinot atklātu dialogu starp visām iesaistītajām pusēm (bankām, uzņēmumiem, patērētājiem, valsts iestādēm, valdībām un MVU). Šāda pieeja palīdzējusi sekmīgi ieviest SEPA kredīta maksājumiem un tiešā debeta maksājumiem euro zonā – tas ir viens no pasaulē lielākajiem finanšu integrācijas projektiem.

Papildinformācijas saņemšanai plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Esteres Miltenī-Torstensones ( Eszter Miltényi-Torstensson, tālr. +49 69 1344 8034).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem