Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

ühtne euromaksete piirkond (sepa) jõudis tähtsa teetähiseni jaemaksete valdkonnas

1. august 2014

EMBARGO

Edastamise keeld kuni 10.00 Kesk-Euroopa aja järgi, reedel, 1. augustil 2014
  • SEPA kaudu tehakse nüüdsest üle kahe miljardi kreedit- ja otsekorralduse kuus.
  • Lõpule on viidud üks suuremaid finantslõimumise projekte maailmas.
  • Euroopa piires saavad tarbijad ja ettevõtted teha kõiki kreedit- ja otsekorraldusi eurodes ühelt pangakontolt.
  • Ettevõtetel on võimalus laieneda uutele turgudele ilma täiendavate ülekandekuludeta.

Euroopa Keskpank (EKP) jõudis täna jaemaksete lõimimisel Euroopas olulise teetähiseni. 15 aastat kestnud töö tulemusena on ühtse euromaksete piirkonna (SEPA) raames edukalt kasutusele võetud euroala kreedit- ja otsekorraldused. Uute ühtsete makseformaatide kaudu tehakse euroalal edaspidi üle kahe miljardi makse kuus.

SEPA avab Euroopa tarbijatele ja ettevõtetele uued võimalused.

  • See võimaldab tarbijatel kasutada kõikideks kreedit- ja otsekorraldusteks vaid ühte pangakontot sõltumata sellest, millises Euroopa riigis makse saaja või ettevõte asub. Lisaks tugevneb otsekorraldustega seotud tarbijakaitse, sest kasutusele võetakse uued eeskirjad, mis hõlbustavad tagasimaksete tegemist.
  • See võimaldab ettevõtetel kasvada ja laiendada oma tegevusulatust Euroopas ning vähendab nende kulusid, sest kõigile maksetele kehtib uus standardraamistik. Ettevõtted saavad nüüd kasutada ühtset süsteemi ja samasid kontosid kõikide eurodes tehtavate tehingute jaoks Euroopas.

EKP juhatuse liige Yves Mersch kinnitas, et SEPA edukas lõpuleviimine kiirendab finantslõimumist Euroopas veelgi. Tema sõnul eemaldab see ettevõtteid ja tarbijaid takistanud piirangud kreedit- ja otsekorraldustele.

Eurosüsteem, kuhu kuuluvad Euroopa Keskpank ja euroala liikmesriikide keskpangad, on jälginud SEPA-le üleminekut ja SEPA rakendamist projekti algusest peale, ning võimaldanud avatud dialoogi kõikide osapoolte (pangad, äriühingud, tarbijad, avaliku sektori asutused, valitsused ja VKEd) vahel. See on taganud SEPA kreedit- ja otsekorralduste eduka kasutuselevõtu, mis on üks suuremaid finantsvaldkonna lõimumisprojekte maailmas.

Meediakanalite küsimustele vastab Eszter Miltényi-Torstensson (tel: +49 69 1344 8034).

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid