Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Eiropas Centrālā Banka un Eurosistēma laiž klajā izglītojošas spēles par monetāro politiku un inflāciju

2010. gada 8. decembrī

Šodien Eiropas Centrālā banka un Eurosistēmas nacionālās centrālās bankas laiž klajā divas izglītojošas spēles par centrālo banku darbību un ekonomiku. Šīs spēles, kas paredzētas galvenokārt 18–25 gadus veciem jauniešiem, skaidro monetāro politiku un inflācijas ietekmi uz sabiedrību. Tās veidotas neformālā stilā un piemērotas pašmācībai. Šodien ECB prezidents Trišē oficiāli prezentēja spēles pasākumā, kurā notika arī sacensības starp vidusskolas pēdējo klašu audzēkņiem.

"€conomia – monetārās politikas spēle" aptver astoņus gadus ilgu laika posmu. Spēlētājiem ik ceturksni jāpieņem monetārās politikas lēmumi, cenšoties noturēt inflācijas līmeni zemāku par 2%, bet tuvu tam. Spēlētājiem palīdz konsultantu grupa un lapa "Rādītāji". Atsauksmes par pieņemtajiem lēmumiem tiek sniegtas arī laikrakstu virsrakstu veidā. Spēles gaitā uzdevums kļūst arvien grūtāks, jo spēlētājam jāreaģē uz vairākiem neparedzētiem notikumiem (piemēram, naftas krīzi), kuri ietekmē inflāciju un tautsaimniecību. Spēle "€conomia" vienkāršotā veidā izskaidro monetārās politikas darbību un ne vienmēr atspoguļo ECB vai kādas citas euro zonas centrālās bankas viedokli.

Spēlē "Inflation Island" spēlētāji uzzina par cenu stabilitātes priekšrocībām un deflācijas, augstas inflācijas un hiperinflācijas nelabvēlīgo ietekmi uz atsevišķiem indivīdiem un sabiedrību kopumā. Izmantojot iespēju "Izpēti salu", var vērot, kā dažādos apstākļos mainās sala un tās iedzīvotāju izturēšanās, bet sadaļā "Pārbaudi zināšanas" spēlētājiem jāatrod tie iedzīvotāju izteikumi, kuri pareizi raksturo dažādos inflācijas scenārijus. Salas kinoteātrī var noskatīties reālus piemērus par inflāciju un deflāciju dažās pasaules valstīs.

Spēle 22 oficiālajās ES valodās pieejama ECB interneta lapas sadaļā "Izglītojoši materiāli" (http://www.ecb.europa.eu/education) un Eurosistēmas nacionālo centrālo banku interneta lapās.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem