Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

Euroopa keskpank ja eurosüsteem esitlevad õppeotstarbelisi mänge rahapoliitika ja inflatsiooni teemadel

8. detsember 2010

Täna esitles Euroopa Keskpank koos eurosüsteemi riikide keskpankadega kahte õppeotstarbelist mängu, milles käsitletakse keskpanganduse ja majanduse teemasid. Mängud on suunatud peamiselt 18–25-aastastele noortele ning selgitavad rahapoliitika aluseid ja inflatsiooni mõju ühiskonnale. Mängude eesmärk on pakkuda võimalust omandada uusi teadmisi mängulisel viisil. EKP president Trichet tutvustas täna mänge ametlikul avaüritusel, kus omavahel võistlesid keskkooli lõpuklasside õpilased.

Rahapoliitika mängus €conomia tuleb mängijatel teha otsuseid kvartaalsete intressimäärade kohta kaheksa-aastase ajavahemiku jooksul ning püüda hoida inflatsiooni alla 2%, kuid selle lähedal. Abi pakuvad nõuandjate meeskond ja mitmesugused majandusnäitajad. Lisaks saavad mängijad tagasisidet ajalehtede pealkirjade näol. Mängu käigus muutub tegevus järk-järgult keerukamaks, sest reageerida tuleb ootamatutele sündmustele (nt naftakriis), mis mõjutavad inflatsiooni ja majandust. €conomia selgitab lihtsustatud viisil rahapoliitika toimimist ning ei pruugi tingimata kajastada EKP või teiste euroala keskpankade seisukohti.

Mäng „Inflation Island” annab ülevaate hinnastabiilsuse kasulikkusest ning deflatsiooni, kõrge inflatsiooni ja hüperinflatsiooni negatiivsest mõjust üksikisikutele ja ühiskonnale. Mängijal on võimalik esmalt tutvuda, kuidas erinevad majandusolud mõjutavad inflatsioonisaart ja selle elanikke, ning seejärel ise mängides valida, millised kirjeldused vastavad erinevatele inflatsioonistsenaariumidele. Saarel asuvas kinos saab vaadata ajaloolisi näiteid inflatsiooni ja deflatsiooni kohta.

Mängud on tõlgitud 22 ELi ametlikku keelde ning on kättesaadavad EKP veebilehel (http://www.ecb.europa.eu/education) ja eurosüsteemi riikide keskpankade veebilehtedel.

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid