Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Europos Centrinis Bankas ir Eurosistema pristato mokomuosius žaidimus apie pinigų politiką ir infliaciją

2010 m. gruodžio 8 d.

Šiandien Europos Centrinis Bankas ir Eurosistemos nacionaliniai centriniai bankai paskelbė du mokomuosius žaidimus apie centrinę bankininkystę ir ekonomiką. Šie daugiausia 18–25 metų jaunuoliams skirti žaidimai aiškina, kas yra pinigų politika ir koks infliacijos poveikis visuomenei. Žaidimų stilius paprastas, tinkamas mokytis savarankiškai. Šiandien vykusiame renginyje, kuriame varžėsi vidurinių mokyklų abiturientai, banko pirmininkas p. Trichet oficialiai pristatė šiuos žaidimus.

Pinigų politikos žaidime €conomia žaidėjai aštuonių metų laikotarpiu kas ketvirtį priima sprendimą dėl pinigų politikos ir stengiasi palaikyti mažesnę, bet artimą 2 % infliaciją. Jiems padeda patarėjų komanda bei rodiklių puslapis. Be to, apie rinkos reakciją į jų sprendimus dalyviai sužino skaitydami laikraščių antraštes. Žaidimui įsibėgėjus darosi vis įdomiau, nes žaidėjai turi reaguoti į nenumatytus įvykius (pvz. naftos krizę), kurie daro poveikį infliacijai ir ekonomikai. Žaidime €conomia supaprastintai aiškinama, kaip veikia pinigų politika, tačiau tai nebūtinai rodo ECB ar bet kurio kito euro zonos centrinio banko nuomonę.

Žaidime Inflation Island („Infliacijos sala“) žaidėjai sužino apie kainų stabilumo naudą bei defliacijos, didelės infliacijos ir hiperinfliacijos neigiamą poveikį pavieniams žmonėms ir visuomenei apskritai. Apie visa tai žaidėjai gali sužinoti pasirinkdami „Sužinok daugiau“ režimą ir stebėdami, kaip keičiasi sala ir jos gyventojų veiksmai. Žaidėjai taip pat gali rinktis „Patikrink savo žinias“ režimą. Šiuo atveju žaidėjai turi parinkti salos gyventojų pasisakymus, atitinkančius esamą infliacijos padėtį. Kino teatre galima pamatyti pasaulyje buvusios infliacijos ir defliacijos pavyzdžių.

Žaidimai parengti 22 oficialiomis ES kalbomis, juos galima rasti mokymui skirtoje ECB interneto svetainės dalyje (http://www.ecb.europa.eu/education) bei Eurosistemos nacionalinių centrinių bankų interneto svetainėse.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai