European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB pieņem lēmumu sākt jaunās ēkas būvniecību 2010. gada pavasarī

2009. gada 17. decembrī

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome pieņēmusi lēmumu sākt ECB jauno telpu galvenos celtniecības darbus 2010. gada pavasarī.

Šis lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz 2009. gadā veiktās Eiropas līmeņa atklātā konkursa procedūras par celtniecības darbiem pozitīvo rezultātu. Pēc Padomes lēmuma ECB prezidents Žans Klods Trišē (Jean-Claude Trichet) teica: "Mēs priecājamies, ka izvēlētā konkursa stratēģija bijusi sekmīga un mūsu cerības ir piepildījušās. Mūsu jaunās telpas – ECB un euro jaunās mājas – simbolizēs mūsu vērtības, kalpojot Eiropas pilsoņiem. Jaunās telpas veicinās Frankfurtes pilsētas Ostendas rajona attīstību, respektējot esošo Tirgus halli. Mēs ar nepacietību gaidīsim pārvākšanos 2014. gadā". Prezidents Trišē personīgi informējis Frankfurtes mēru Petru Rotu (Petra Roth) par Padomes lēmumu.

Jaunās ēkas celtniecības darbi tika sadalīti 12 atsevišķās kārtās, ko tālāk sadalīja 69 daļās. 2009. gadā tika izsludināti konkursi par pirmajām astoņām darbu kārtām, proti, būvkonstrukciju izbūvi, objekta infrastruktūras ierīkošanu, liftiem, fasādēm, jumta segumu, piekļuves sistēmām, ēku mehānisko inženieraprīkojumu un tehnisko celtniecības aprīkojumu elektrotehnikas jomā. Šīs astoņas kārtas sastāv no 44 daļām, veidojot apmēram 80% būvdarbu izmaksu. Būvniecības sabiedrību iesniegtie piedāvājumi par pirmajām astoņām kārtām nepārsniedz budžetā atvēlēto summu.

Konkursa procedūra tirgū radīja ievērojamu interesi – pieteikumus iesniedza vairāk nekā 400 lieli un vidēji būvniecības uzņēmumi no visas Eiropas. Saņemto iesniegumu un piedāvājumu vispārējā kvalitāte bija ļoti augsta. Katru pieteikumu un piedāvājumu novērtēja saskaņā ar skaidriem iepriekšnoteiktiem kritērijiem, ko publicēja konkursa procedūras sākumā. Vērtējumu veica ekspertu grupas, kurās piedalījās ECB pārstāvji, arhitekts, plānotāji, ārējais projekta vadītājs un būvdarbu vadītājs.

Pirmo astoņu kārtu konkursa procedūra pašlaik tiek pabeigta, un nākamā gada sākumā tiks parakstīti līgumi ar būvniecības uzņēmumiem, lai 2010. gada pavasarī sāktu galvenos celtniecības darbus. Paredzēts, ka par atlikušajām četrām konkursa kārtām tiks izsludināts konkurss 2010. gadā.

Sīkāka informācija par ECB jaunajām telpām atrodama ECB interneta lapā http://www.ecb.europa.eu/ecb/premises.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem