Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri
PRESSITEADE

EKP otsustas alustada uue hoonekompleksi ehitustöid 2010. aasta kevadel

17. detsember 2009

Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu otsustas, et uue hoonekompleksi üldehitustöödega alustatakse 2010. aasta kevadel.

Otsus tehti ehitustööde teostamiseks 2009. aastal läbi viidud üleeuroopalise avaliku pakkumismenetluse positiivsete tulemuste põhjal. Nõukogu otsuse järel sõnas EKP president Jean-Claude Trichet: „Meil on hea meel, et valitud pakkumismenetluse strateegia osutus edukaks ja vastas ootustele. Meie tulevane peahoone, EKP ja euro uus kodu sümboliseerib meie väärtusi ja on Euroopa kodanike teenistuses. Uus hoonekompleks aitab kaasa Frankfurdi Ostendi linnaosa arendamisele, võttes arvesse Grossmarkthalle eripära. Ootame rõõmuga sissekolimist 2014. aastal.” President Trichet teavitas Frankfurdi linnapead Petra Rothi isiklikult nõukogu otsusest.

Uue hoonekompleksi ehitustööde hange jaotati 12 paketiks, mis omakorda jagunesid 69 osaks. Esimese kaheksa paketi (konstruktsioonitööd, kohapealsed infrastruktuuritööd, liftid, fassaadid, katuseehitus, kõrgtööde süsteemid, mehaanika- ja elektritööd) pakkumiskutsed avaldati 2009. aastal. Need kaheksa paketti koosnevad 44 osast ja moodustavad ligikaudu 80% ehituskuludest. Ehitusettevõtetelt esimese kaheksa paketi kohta laekunud pakkumised jäävad eelarve piiridesse.

Pakkumismenetlus äratas ehitusturul märkimisväärset huvi. Nii suurtelt kui ka keskmise suurusega ehitusettevõtetelt kogu Euroopast laekus üle 400 avalduse. Avalduste ja pakkumiste üldine kvaliteet oli väga kõrge. Iga avaldust ja pakkumist hinnati eelnevalt kindlaks määratud selgete kriteeriumide alusel, mis avaldati pakkumismenetluse alguses. Hindamise viis läbi ekspertide rühm, kuhu kuulusid EKP esindajad, arhitekt, planeerijad, EKP-väline projektijuht ja ehitusjuht.

Esimese kaheksa paketi pakkumismenetlus on nüüd lõpetatud ja ehitusettevõtetega sõlmitakse lepingud järgmise aasta alguses. Üldehitustöödega on kavas alustada 2010. aasta kevadel. Ülejäänud nelja paketi pakkumiskutsed kavatsetakse avaldada 2010. aasta jooksul.

Lisateavet EKP uute hoonete kohta saab EKP veebilehelt aadressil http://www.ecb.europa.eu/ecb/premises.

KONTAKTANDMED

Euroopa Keskpank

Avalike suhete peadirektoraat

Taasesitus on lubatud, kui viidatakse algallikale.

Meediakontaktid