Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB nusprendė 2010 m. pavasarį pradėti savo naujųjų patalpų statybos darbus

2009 m. gruodžio 17 d.

Europos Centrinio Banko valdančioji taryba nusprendė 2010 m. pavasarį pradėti savo naujųjų patalpų pagrindinius statybos darbus.

Šis sprendimas priimtas remiantis 2009 m. visoje Europoje surengta ir sėkmingai užbaigta viešojo konkurso statybos darbams procedūra. Po Valdančiosios tarybos sprendimo ECB pirmininkas Jean-Claude Trichet pasakė: „ džiaugiamės, kad mūsų pasirinkta konkurso strategija buvo sėkminga ir kad buvo patenkinti mūsų lūkesčiai“. Pirmininkas taip pat pridūrė: „ mūsų būsimos patalpos – naujieji ECB ir euro namai – simbolizuos mūsų vertybes tarnaujant Europos piliečiams. Naujosios patalpos prisidės prie Frankfurto Ostendo rajono plėtros, kartu išsaugodamos ten esančią Grossmarkthalle. Nekantriai laukiame, kada galėsime įsikelti į savo naująsias patalpas 2014 m.“ Pirmininkas Jean-Claude Trichet asmeniškai informavo miesto merę Petra Roth apie Valdančiosios tarybos sprendimą.

Naujųjų patalpų statybos darbai buvo suskirstyti į 12 atskirų paketų, o šie – papildomai padalyti iš viso į 69 dalis. Pirmi aštuoni konkurso paketai konstrukciniams darbams, vietos infrastruktūros darbams, liftams, fasadams, stogo dengimui, aukštybinių darbų sistemoms, mechaninėms paslaugoms ir elektros paslaugoms buvo pateikti konkursui 2009 m. Šie aštuoni paketai susideda iš 44 dalių ir sudaro apie 80 % visų statybos darbų sąnaudų. Statybos bendrovių pateiktų pasiūlymų aštuoniems paketams vertė neviršija numatyto biudžeto.

Konkurso procedūra sulaukė aktyvaus rinkos susidomėjimo – paraiškas dalyvauti konkurse pateikė virš 400 didžiųjų ir vidutinių statybos bendrovių iš visos Europos. Gautų paraiškų ir pasiūlymų bendra kokybė yra labai aukšta. Kiekviena paraiška ir pasiūlymas buvo įvertinti pagal konkurso procedūros pradžioje iš anksto paskelbtus ir aiškiai apibrėžtus kriterijus. Vertinimą atliko ekspertų komisijos, sudarytos iš ECB atstovų, architekto, planuotojų, išorės projekto vadovo ir statybos vadovo.

Konkurso procedūra dėl pirmųjų aštuonių paketų šiuo metu eina į pabaigą; sutartys su statybos bendrovėmis bus pasirašytos kitų metų pradžioje, kad pagrindinius statybos darbus būtų galima pradėti 2010 m. pavasarį. Numatoma, kad likę keturi paketai bus pateikti konkursui 2010 m.

Daugiau informacijos apie ECB naująsias patalpas pateikta ECB interneto svetainėje adresu http://www.ecb.europa.eu/ecb/premises.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai