Menu

Hrubá stavba

Zahájení výstavby

Situační plán areálu

Situační plán areálu

© Evropská centrální banka

Stavební práce na novém sídle Evropské centrální banky (ECB) začnou na jaře 2010. Soubor prací s názvem „hrubá stavba“ se týká všech budov nového sídla ECB, požadované ocelové konstrukce a rekonstrukce Grossmarkthalle.

Výstavba nového sídla

Konstrukční návrh obou kancelářských věží vychází z železobetonového skeletu. Severní věž bude mít 45 a jižní 43 podlaží. Obě věže spojují ocelové příhrady a spojovací plošiny v átriu, čímž se vytváří jedna statická struktura.

Rekonstrukce Grossmarkthalle

Velká část prací hrubé stavby se zaměřuje na rekonstrukci tržnice Grossmarkthalle, která byla postavena podle návrhu profesora Martina Elsaessera v letech 1926–28. Fasády a jednotlivé povrchy budou rekonstruovány vzhledem k tomu, že se jedná o památkově chráněnou budovu, a její základní vzhled tak bude zachován.
Konferenční a návštěvnické centrum, jídelna pro zaměstnance, kavárna a prostory pro pořádání tiskových konferencí budou v novém sídle ECB ve formě jednotlivých budov integrovány do haly (tzv. dům v domě) a budou vybudovány jako železobetonová kombinovaná stavba.

Časový plán

Hrubé práce by měly být dokončeny nejpozději na jaře 2012.