Menu

Konstruktyviniai darbai

Statybų pradžia

Teritorijos planas

Teritorijos planas

© Europos Centrinis Bankas

Europos Centrinio Banko (ECB) naujųjų patalpų statybos darbai bus pradėti 2010 m. pavasarį. Konstrukcinių darbų paketą sudaro visų ECB naująsias patalpas sudarančių pastatų konstrukciniai darbai, plieninės konstrukcijos ir Großmarkthalle pastato restauravimas.

Naujųjų patalpų statyba

Dviejų biurų bokštų pagrindas – karkasinės konstrukcijos iš gelžbetonio. Šiaurinis bokštas bus 45 aukštų, o pietinis – 43. Atriumo plieniniai sutvirtinimai ir jungiamosios platformos sujungia abu bokštus į vientisą statinę konstrukciją.

Großmarkthalle pastato restauravimas

Didelę statybos darbų dalį sudaro Großmarkthalle pastato restauravimas. Šis pastatas pastatytas 1926–1928 m. pagal profesoriaus Martin Elsaesser projektą. Pagrindiniai Großmarkthalle pastato išorės elementai bus išsaugoti, o fasadai ir paviršiai bus restauruojami pagal pastatų išsaugojimo tvarką.
Naujoji ECB funkcinė infrastruktūra, t. y. konferencijų ir lankytojų centras, darbuotojų restoranas, kavinė ir spaudos konferencijų patalpos, bus integruota į pastatą kaip atskiri vidiniai pastatai („pastatas pastate“) ir bus pastatyta kaip sudėtinė gelžbetonio struktūra.

Grafikas

Konstrukcinius darbus numatyta baigti iki 2012 m. pavasario.