European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Ikvienam vajadzīga stabilitāte

Mēs rūpējamies par stabilitāti.

Vai jūs domājat par Eiropas Centrālo banku (ECB), kad pērkat pārtikas preces, krājat naudu koncerta biļetei vai atverat bankas kontu? Visdrīzāk – nē. Un tas nav nepieciešams. Mēs ECB strādājam jūsu labā, lai jūs varētu pievērsties dzīvē svarīgajām lietām.

Ko mēs darām jūsu labā? Mūsu galvenais uzdevums ir stabilizēt cenas euro zonā. Ja tas izklausās mazliet abstrakti, mēs ceram, ka šī informācijas kampaņa jums palīdzēs uzzināt, ko tas nozīmē praksē. Būtībā mēs jums atvieglojam nākotnes plānošanu, uzkrājumu veidošanu un ieguldījumus jūsu nākotnē.

Sīkāka informācija par to, kā mūsu darbs ietekmē jūs Apmeklējiet mūsu Instagram lapu un uzziniet vairāk

Iepazīstinām ar ECB

Mēs esam to 20 valstu centrālā banka, kuras ieviesušas euro. Mūsu galvenais uzdevums ir stabilizēt cenas, tādējādi palīdzot nodrošināt jūsu naudas vērtības saglabāšanu un visas tautsaimniecības izaugsmi. Tas ir viens no veidiem, kā mēs nodrošinām stabilitāti. Noskatieties šo video, lai uzzinātu par citiem veidiem!

Nodrošinām jūsu grūti pelnītās naudas vērtību

Pērkot kafiju, varat būt pārliecināts, ka jūsu 10 euro banknote vai elektroniskais maksājums tiks pieņemts. Kafejnīcas īpašnieces ikdienas ieņēmumi, t. sk. jūsu maksājums, būs drošībā euro zonas bankas kontā. Un, kad īpašniece pārskaitīs algu saviem darbiniekiem, naudas pārvedums notiks raiti.

Vai kādreiz esat rūpīgi aplūkojis naudu savā makā?

Mēs esam atbildīgi arī par euro banknotēm, kurās iekļauti daudzi pretviltošanas elementi. Taču euro nav tikai drošs maksāšanas veids. Tā ir mūsu vienotā valūta, kas atvieglo ceļošanu, studijas vai darbu ārzemēs. Tā vieno mūs un cilvēkus visā Eiropā.

Eiropieši strādā Eiropai – un strādā jūsu labā!

ECB strādā cilvēki no visas Eiropas, un viņi lepojas, ka viņu darbs nes labumu 346 miljoniem eiropiešu, kuri izmanto euro ikdienā. Cieši sadarbojoties ar valstu centrālajām bankām, mēs gādājam par finanšu stabilitātes nodrošināšanu Eiropas iedzīvotājiem – tādiem cilvēkiem kā jūs un mēs.

Vēlaties uzzināt vairāk?

Ja vēlaties uzzināt vairāk par mūsu darbu un to, kā tas ietekmē jūsu ikdienas dzīvi, iesakām iepazīties ar šiem materiāliem.

Ko ECB dara un kā tas ietekmē jūs?

Aplūkosim desmit veidus, kā mūsu darbs palīdz jums.

Lasiet vairāk par mūsu darbu
Uzziniet vairāk par ECB un Eurosistēmu trīs minūtēs!

Noskatieties šo trīs minūšu video, lai gūtu pārskatu par visu, ko mēs darām jūsu labā.

Skatīt video
Vai vēlaties uzzināt vēl vairāk?

Meklējiet šeit noderīgu informāciju un pārbaudiet savas zināšanas mūsu viktorīnās.

Iepazīstieties ar mūsu materiāliem

Visas šīs sadaļas lapas