Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
  • PAZIŅOJUMS PRESEI

ECB paziņo par monetārās politikas īstenošanas darbības principu pārmaiņām

2024. gada 13. martā

  • ECB noslēdz izvērtējumu, kas sākās 2022. gadā.
  • Darbības principi regulē, kā Padome noteiks īstermiņa naudas tirgu procentu likmju virzību saskaņā ar tās monetārās politikas lēmumiem Eurosistēmas bilances normalizēšanās procesā.

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome šodien pieņēma lēmumu par monetārās politikas īstenošanas darbības principu pārmaiņām, lai nodrošinātu šo principu atbilstību Eurosistēmas bilances normalizēšanās procesā.

Padome 2022. gada decembrī paziņoja, ka tiks izvērtēti darbības principi, ko izmanto eurozonas īstermiņa procentu likmju noteikšanai. Šīsdienas lēmums nosaka monetārās politikas īstenošanas un centrālās bankas likviditātes nodrošināšanas pamatprincipus un parametrus, pakāpeniski samazinoties likviditātes pārpalikumam banku sistēmā, kas turpmākajos gados gan vēl saglabāsies būtisks.

"Esmu gandarīta paziņot, ka Padome apstiprināja šīs darbības principu pārmaiņas, kurās ņemtas vērā būtiskās finanšu sistēmas un monetārās politikas pārmaiņas pēdējos gados," sacīja prezidente Kristīna Lagarde (Christine Lagarde). "Darbības principi nodrošinās, ka mūsu monetārās politikas īstenošana būs efektīva, stabila, elastīga un lietderīga arī turpmāk mūsu bilances normalizēšanās procesa laikā."

Sīkāka informācija pieejama Padomes paziņojumā.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Lenas Sofijas Demutas (Lena-Sophie Demuth; tālr. +49 162 2952316).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem