Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB skelbia apie pinigų politikos įgyvendinimo operacinės sistemos pakeitimus

2024 m. kovo 13 d.

  • ECB baigia 2022 m. gruodžio mėn. pradėtą peržiūrą.
  • Sistemoje apibrėžiama, kaip Valdančioji taryba kreips trumpalaikes pinigų rinkos palūkanų normas normalizuojantis Eurosistemos balansui, kad jos atitiktų Valdančiosios tarybos sprendimus dėl pinigų politikos.

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba šiandien priėmė sprendimą dėl pinigų politikos įgyvendinimo operacinės sistemos pakeitimų, kuriais ji siekia užtikrinti, kad sistema būtų tinkama ir normalizuojantis Eurosistemos balansui.

2022 m. gruodžio mėn. Valdančioji taryba paskelbė apie operacinės sistemos, kuria kreipiamos trumpalaikės palūkanų normos euro zonoje, peržiūrą. Šiandienos sprendimu nustatyti pagrindiniai kriterijai ir ypatumai, susiję su pinigų politikos įgyvendinimu ir centrinio banko likvidumo teikimu, bankų sistemoje nuosekliai mažėjant pertekliniam likvidumui, kuris keletą ateinančių metų vis dar bus didelis.

„Džiaugiuosi galėdama paskelbti, kad Valdančioji taryba pritarė šiems operacinės sistemos pakeitimams. Šiuo žingsniu pripažįstami per keletą pastarųjų metų įvykę reikšmingi finansų sistemos ir pinigų politikos pokyčiai“, – teigė Pirmininkė Christine Lagarde. „Sistema padės užtikrinti, kad ir ateityje, normalizuojantis mūsų balansui, mūsų politika būtų įgyvendinama veiksmingai, atspariai, lanksčiai ir efektyviai.“

Daugiau informacijos pateikta Valdančiosios tarybos pareiškime.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Lenai-Sophie Demuth telefonu +49 162 2952316.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai