Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Eurosistēma gatavojas ieviest jauno 50 euro banknoti

2016. gada 16. jūnijā
  • 2016. gada 5. jūlijā tiks publiskota jaunā Eiropas sērijas 50 euro banknote.
  • ECB un partneri nodrošinās, ka iekārtas ir gatavas apstrādāt jauno 50 euro banknoti.

Eiropas Centrālā banka (ECB) un euro zonas valstu centrālās bankas – Eurosistēma – publiskos jauno Eiropas sērijas 50 euro banknoti 2016. gada 5. jūlijā. Jauno banknoti plānots laist apgrozībā 2017. gada pavasarī. Banknošu iekārtu ražotāji, nozares asociācijas un ECB parakstīja saprašanās memorandu, uzsverot apņemšanos nodrošināt, ka tirdzniecības un biļešu automāti un citas iekārtas, kas pieņem banknotes, varēs apstrādāt jauno 50 euro banknoti jau no ieviešanas dienas. Viņi arī apņemas informēt klientus, partnerus, darbiniekus un iesaistītās personas par jauno banknoti.

"Mēs – Eurosistēma un nozares partneri – esam sākuši gatavoties jaunās 50 euro banknotes ieviešanai, lai nodrošinātu, ka uzņēmumi ir gatavi un iedzīvotāji var bez traucējumiem visur izmantot jaunās banknotes no dienas, kad tās nonāks apgrozībā," sacīja ECB Banknošu direktorāta vadītājs Tons Ross (Ton Roos).

50 euro banknote ir visbiežāk lietotā euro banknote. Vairāk nekā 8 mljrd. banknošu apgrozībā ir 50 euro banknotes, kas veido aptuveni 45% no kopējā banknošu skaita.

2016. gada 15. jūnijā ECB un partneri organizēja semināru banknošu iekārtu ražotājiem un citiem partneriem Banco de España telpās Madridē. Semināra mērķis bija palīdzēt partneriem sagatavoties jaunās 50 euro banknotes ieviešanai un atvieglot banknošu iekārtu pielāgošanu.

Eurosistēmas centrālās bankas kopš aprīļa piedāvā banknošu iekārtu ražotājiem iespēju veikt pārbaudes ar jaunajām 50 euro banknotēm nacionālo centrālo banku telpās. No jūlija ieinteresētie banknošu iekārtu ražotāji un citas iesaistītās trešās personas varēs arī aizņemties jaunās 50 euro banknotes pārbaudēm savās telpās un banknošu apstrādes iekārtu atrašanās vietās. Eurosistēma piedāvā arī plašu informācijas klāstu visām ieinteresētajām pusēm, t.sk. izmantojot Partnerības programmu, lai palīdzētu apmācīt un informēt darbiniekus, klientus un euro zonas iedzīvotājus par jauno 50 euro banknoti un tās pretviltošanas elementiem.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Esteres Miltenī-Torstensones (Eszter Miltényi-Torstensson; tālr. +49 69 1344 8034).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem