European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Eurosistemoje rengiamasi išleisti naująjį 50 eurų banknotą

2016 m. birželio 16 d.
  • Naujasis 50 eurų nominalo banknotas iš serijos „Europa“ bus pristatytas 2016 m. liepos 5 d.
  • ECB ir partneriai sieks užtikrinti, kad banknotų įranga priimtų naujuosius 50 eurų banknotus.

2016 m. liepos 5 d. Europos Centrinis Bankas (ECB) ir euro zonos nacionaliniai centriniai bankai – Eurosistema – viešai pristatys naująjį 50 eurų nominalo banknotą iš serijos „Europa“. Naująjį banknotą į apyvartą planuojama išleisti 2017 m. pavasarį. Banknotų įrangos gamintojai, pramonės asociacijos ir ECB pasirašė susitarimo memorandumą, siekdami pabrėžti įsipareigojimą užtikrinti, kad smulkių prekių, bilietų pardavimo ir kiti banknotus priimantys automatai priimtų naujuosius 50 eurų banknotus nuo jų išleidimo į apyvartą dienos. Pasirašiusieji memorandumą taip pat įsipareigojo apie naująjį banknotą informuoti savo klientus, partnerius, darbuotojus ir kitas suinteresuotąsias šalis.

„Mes, Eurosistema ir mūsų partneriai iš banknotų sektoriaus, naujojo 50 eurų banknoto išleidimui į apyvartą pradėjome ruoštis jau seniai, kad naujajam banknotui spėtų pasiruošti įmonės ir, atitinkamai, gyventojai galėtų juos visur sklandžiai naudoti nuo pat pirmosios išleidimo į apyvartą dienos“, sakė ECB Banknotų direktorato vadovas Ton Roos.

Iš visų eurų banknotų nominalų 50 eurų banknotai yra naudojami daugiausia. Daugiau nei 8 milijardai (apie 45 %) visų šiuo metu apyvartoje esančių eurų banknotų yra 50 eurų nominalo.

2016 m. birželio 15 d. Banco de España patalpose, Madride, ECB ir partneriai surengė seminarą banknotų įrangos gamintojams ir kitiems partneriams, kad padėtų jiems pasirengti naujojo 50 eurų banknoto išleidimui į apyvartą ir jam pritaikyti savo banknotų įrangą.

Nuo 2016 m. balandžio mėn. banknotų įrangos gamintojams buvo siūloma galimybė Eurosistemos nacionalinių centrinių bankų patalpose testuoti naująjį 50 eurų banknotą. Nuo 2016 m. liepos mėn. banknotų įrangos gamintojai ir kitos suinteresuotos trečiosios šalys galės naujuosius 50 eurų banknotus pasiskolinti ir testuoti savo patalpose ir ten, kur yra banknotų įranga. Be to, Eurosistema visiems suinteresuotiems asmenims siūlo, pavyzdžiui, per partnerystės programą, įvairios informacijos, padėsiančios informuoti darbuotojus, klientus ir apskritai euro zonos gyventojus apie naująjį 50 eurų banknotą ir jo apsaugos priemones.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Eszter Miltényi-Torstensson telefonu +49 69 1344 8034.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai