Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB išsamiau informuoja apie susitarimą dėl grynojo finansinio turto (ANFA)

2016 m. vasario 5 d.
  • ECB skelbia bendrą Eurosistemos grynojo finansinio turto sumą.
  • Nacionaliniai centriniai bankai skelbs duomenis apie savo nacionalinį grynąjį finansinį turtą.
  • Klausimų ir atsakymų forma ECB skelbia išsamesnę informaciją apie susitarimą dėl grynojo finansinio turto (angl. Agreement on Net Financial AssetsANFA) ir jo tikslą; skelbiamas ir pats susitarimo tekstas.

Europos Centrinis Bankas (ECB) skelbia bendrą Eurosistemos grynojo finansinio turto sumą ir išsamiau pristato patį susitarimą dėl grynojo finansinio turto (angl. Agreement on Net Financial Assets, ANFA).

Susitarimą pasirašė euro zonos nacionaliniai centriniai bankai (NCB) ir Europos Centrinis Bankas (ECB). Juo nustatomos taisyklės, taikomos ne pinigų politikos tikslais laikomam turtui, susijusiam su NCB vykdomais nacionaliniais uždaviniais, ir maksimalus tokio turto dydis.

ECB skelbia bendrą Eurosistemos grynojo finansinio turto sumą, o NCB skelbs savo grynojo finansinio turto sumą kas metus (tuo metu, kai skelbiamos metinės finansinės ataskaitos). 2015 m. pabaigoje Eurosistemos bendra grynojo finansinio turto suma buvo lygi 490 mlrd. eurų. Nuo eurų banknotų įvedimo 2002 m. grynasis finansinis turtas didėjo vidutiniškai 5 % per metus. Jis didėjo lėčiau nei banknotų kiekis apyvartoje, tuo pačiu laikotarpiu didėjęs vidutiniškai 9 % per metus.

ANFA susitarimu siekiama, atsižvelgiant į pinigų politikos tikslus, apriboti NCB galimybes sukurti likvidumą. Iki šiol ANFA buvo konfidencialus dokumentas, tačiau ECB ir Eurosistemos NCB vieningai nusprendė, kad susitarimo teksto paskelbimas kartu su aiškinamuoju dokumentu padės siekti didesnio skaidrumo, ir tai bus suderinama su ECB 2014 m. priimtu sprendimu skelbti ataskaitas apie posėdžius pinigų politikos klausimais bei 2015 m. priimtu sprendimu skelbti Vykdomosios valdybos narių susitikimų tvarkaraščius.

Kartu su susitarimu ECB skelbia klausimų ir atsakymų forma parengtą informaciją. Šioje informacijoje išsamiau paaiškinta, kas yra ANFA ir koks jo tikslas.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Stefan Ruhkamp, tel. +49 69 1344 5057
KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai