Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB vėl įtrauktas į EMAS registrą

2013 m. rugsėjo 12 d.

Sėkmingai pasibaigus pirmajam patvirtintam aplinkosaugos vadybos ciklui (2010–2013 m.), neseniai ECB dar kartą buvo suteiktas pagal ISO 14001 standartą išduodamas aplinkosaugos sertifikatas, todėl ECB vėl bus įregistruotas ES aplinkosaugos vadybos ir audito sistemoje (angl. Eco Management and Audit Scheme, EMAS).

Šiandien ECB skelbia konsoliduotąją aplinkosaugos ataskaitą apie trejų metų rezultatus ir pasiekimus – tiek apie banko bendrą anglies dioksido išmetimo rodiklį, tiek apie atskirus aplinkosaugos aspektus. Be kita ko pasiekta, kad ECB patalpose Frankfurte prie Maino būtų naudojama atsinaujinančioji energija, banko vidaus reikmėms naudojamas perdirbtas ir žyma „Blue Angel“ paženklintas popierius, priimtos Tvariosios viešųjų pirkimų gairės.

Siekiant geriau parodyti nuo 2007 m. (kai buvo patvirtinta pirmoji aplinkosaugos politika ir sukurta sistema) ECB aplinkosaugos vadybos sistemos besikeičiančias sąlygas ir pokyčius, buvo priimta nauja aplinkosaugos politika.

Laikydamasis savo nustatytų vertybių – skaidrumo ir atskaitomybės, ECB nuolat plėtė atsakomybės dėl išmetamo anglies dioksido kiekio ir šio kiekio stebėsenos mastą. Dabar atsižvelgiama ne tik į dėl energijos vartojimo patalpose, verslo kelionių ir popieriaus naudojimo išmetamą anglies dioksido kiekį, bet ir į išmetalų kiekį, susidarantį dėl konferencijų dalyvių kelionių, aušinimo medžiagų naudojimo ir išorės duomenų centre naudojamos energijos.

ECB aplinkosaugos vadybos sistema apima visas veiklos sritis. Ateityje sistema bus plėtojama dar geriau informuojant darbuotojus ir juos labiau įtraukiant, ypač atsižvelgiant į persikėlimą į naujas ECB patalpas ir praktinį Tvariųjų viešųjų pirkimų gairių įgyvendinimą.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie ECB veiklą ir planus aplinkosaugos srityje, spustelėkite nuorodą į 2013 m. ECB aplinkosaugos ataskaitą.

Norėtume atkreipti dėmesį tai, kad, siekdami užkirsti kelią nereikalingam spausdinimui ir stebėti mūsų leidinio poveikį, 2013 m. aplinkosaugos ataskaita buvo užkoduota, kad jos nebūtų galima spausdinti automatiškai. Tačiau jeigu norite šį dokumentą išsispausdinti, siųskite el. laišką adresu statement.greenecb@ecb.europa.eu ir paprašykite slaptažodžio, taip pat nurodykite, kiek kopijų ketinate spausdinti.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai