Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Kroatija prisijungia prie Europos Sąjungos

2013 m. liepos 1 d.

Šiandien Europos Sąjunga (ES) išsiplėtė prie jos prisijungus Kroatijai. Dabar ES sudaro 28 valstybės narės.

Nuo šiandien Hrvatska narodna banka (Kroatijos nacionalinis centrinis bankas) yra Europos centrinių bankų sistemos (ECBS) narys, o jo valdytojas tampa Europos Centrinio Banko (ECB) bendrosios tarybos nariu. Be to, Hrvatska narodna banka ekspertai dabar turi narių statusą ECBS komitetuose, kai juose atstovaujama visa ECBS. Po Stojimo sutarties pasirašymo 2011 m. gruodžio mėn. Hrvatska narodna banka valdytojas ir ekspertai dalyvavo atitinkamai Bendrosios tarybos ir komitetų posėdžiuose kaip stebėtojai.

Kroatija neįsives euro iškart po įstojimo. Tai ji padarys tada, kai atitiks Sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo nustatytus reikalavimus. Priešingai negu Danija ir Jungtinė Karalystė, Kroatija neturi teisės nuspręsti neįsivesti bendrosios valiutos.

ECB ir Europos Komisija rengs pranešimus apie konvergenciją kas dvejus metus arba valstybės narės, kuri dar neįsivedė euro, prašymu. Remdamasi šiais pranešimais, ES Taryba priima sprendimus, ar atitinkamos valstybės narės tenkina euro įvedimo sąlygas.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai