Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Mainīta izsoles procedūra un pastāvīgo iespēju koridors

2008. gada 8. oktobrī

Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome šodien telekonferencē pieņēma lēmumu veikt šādus divus pasākumus.

  • Sākot ar operācijām, ko veiks 15. oktobrī, nedēļas galvenās refinansēšanas operācijas veiks ar fiksētas procentu likmes izsoles procedūras palīdzību ar visu piedāvātās summas apjomu, izmantojot galvenās refinansēšanas operācijas procentu likmi, t.i., pašlaik 3.75%.
  • Ar 9. oktobri ECB samazinās pastāvīgo iespēju koridoru no 200 bāzes punktiem uz 100 bāzes punktiem no galvenās refinansēšanas operācijas procentu likmes. Tāpēc ar 9. oktobri aizdevumu iespējas uz nakti procentu likme tiks samazināta no 100 līdz 50 bāzes punktiem virs galvenās refinansēšanas operācijas procentu likmes, t.i., pašlaik līdz 4.25%, un noguldījumu iespējas uz nakti procentu likme tiks paaugstināta no 100 līdz 50 bāzes punktiem zem galvenās refinansēšanas operācijas procentu likmes, t.i., pašlaik līdz 3.25%.

Abi pasākumi būs spēkā tik ilgi, kamēr tas būs nepieciešams, bet vismaz līdz 2009. gada pirmā rezervju prasību izpildes perioda beigām 20. janvārī.

ECB turpinās virzīt likviditāti, lai tā būtu sabalansēta, atbilstoši mērķim noturēt īstermiņa procentu likmes tuvu galvenās refinansēšanas operācijas procentu likmei.

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem