Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Itālija

Itālijā ar euro monētu zīmējumiem vispirms rūpīgi iepazinās Valsts Tehniskā un mākslinieciskā komiteja, bet pēc tam Itālijas lielākā valsts televīzijas stacija RAI UNO ar tiem iepazīstināja sabiedrību. Katras nominālvērtības monētai izvēlēts atšķirīgs zīmējums, ko izraudzījās no slavenu Itālijas mākslinieku šedevriem.

2 euro

Uz monētas attēlots Rafaela (Raphaël) zīmētais Dantes Aligjeri (Dante Alighieri) portrets, kas novietots Vatikāna pils pāvesta Jūlija II spārnā. Uz 2 euro monētas jostas lasāms uzraksts "2**", kas atkārtojas sešas reizes pārmaiņus stateniskā un apvērstā pozīcijā.

1 euro

Uz monētas attēlots slavenais Leonardo da Vinči (Leonardo Da Vinci) zīmējums "Vitrūvija cilvēks", kas izstādīts Akadēmijas galerijā Venēcijā. Šajā zīmējumā attēlotas ideālās cilvēka ķermeņa proporcijas.

50 centu

Uz monētas attēlota statuja – imperators Marks Aurēlijs uz zirga.

20 centu

Uz monētas attēlota Itālijas futūristu skolas vadošā pārstāvja Umberto Bočioni (Umberto Boccioni) veidota skulptūra.

10 centu

Monēta piemin vienu no lielākajiem Itālijas mākslas sasniegumiem. Uz tās attēlots viens no pasaules pazīstamākajiem mākslas darbiem – Sandro Botičelli (Sandro Botticelli) glezna "Veneras dzimšana".

5 centi

Uz monētas attēlots Flāvija amfiteātris, kuru ap 75. gadu uzsāka būvēt imperators Vespasiāns un 80. gadā svinīgi atklāja imperators Tits.

2 centi

Uz monētas attēlots Mole Antonelliana – tornis, kura projektu 1863. gadā izstrādāja Alesandro Antonelli (Alessandro Antonelli).

1 cents

Uz monētas attēlota Castel del Monte pils.