Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal

2 € proginės monetos – 2009 m.

Monetų aprašymai šiame tinklalapyje parengti pagal Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje paskelbtą tekstą ir gali šiek tiek skirtis nuo kitų šioje interneto svetainėje pateiktų monetų aprašymų.

Slovakija

Atvaizdas: 1989 m. lapkričio 17 d. (Kovos už laisvę ir demokratiją dienos) 20-osios metinės

Aprašymas: monetoje pavaizduotas stilizuotas varpas, vietoje šerdies turintis raktus. Moneta skirta 1989 m. lapkričio 17 d. demonstracijai, kurios metu protestuotojai žvangino raktais – tai simbolizavo durų atrakinimą. Šia demonstracija tuometinėje Čekoslovakijoje prasidėjo „Aksominė revoliucija“. Po varpu iškalti autoriaus ir kalyklos Mincovňa Kremnica (Slovakijoje) ženklai. Aplink varpą ratu iškaltas užrašas „17. NOVEMBER SLOBODA DEMOKRACIA“, metai „1989-2009“ ir monetą išleidusios šalies pavadinimas „SLOVENSKO“. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 1 mln. monetų

Išleidimo data: 2009 m. lapkričio mėn.

Suomija

Atvaizdas: 200-osios Suomijos autonomijos ir Porvo parlamento metinės

Aprašymas: pirmasis Suomijos parlamentas susirinko Porvo mieste 1809 m. Proginėje monetoje pavaizduota Porvo katedra, kurioje įvyko steigiamoji parlamento ceremonija, o virš jos stilizuotai užrašytas skaičius „1809“. Kairėje pusėje nurodytas šalies kodas „FI“, o dešinėje – išleidimo metai „2009“. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 1,6 mln. monetų

Išleidimo data: 2009 m. spalio mėn.

Vatikanas

Atvaizdas: Tarptautiniai astronomijos metai

Aprašymas: moneta išleista Tarptautinių astronomijos metų proga. Monetos viduryje pavaizduota žvaigždžių ir planetų gimimo alegorija bei keli astronomijos instrumentai. Atvaizdą įkvėpė Mikelanželo (Michelangelo) nutapytos freskos Siksto koplyčioje. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 106 000 monetų

Išleidimo data: 2009 m. spalio mėn.

Italija

Atvaizdas: 200-osios Luiso Brailio (Louis Braille) gimimo metinės

Aprašymas: monetoje pavaizduota ranka, liesdama skaitanti atverstą knygą. Smilius rodo į vertikaliai parašytą užrašą „LOUIS BRAILLE 1809-2009“, o du virš rankos skrendantys paukščiai simbolizuoja žinių teikiamą laisvę. Dešinėje pusėje pavaizduota Italijos Respublikos monograma „RI“, o apačioje – kalyklos ženklas „R“. Brailio vardas parašytas po knyga jo paties sukurta abėcėle. Atvaizdo apačioje iškalti autorės Maria Carmela Colaneri inicialai „MCC“. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 2 mln. monetų

Išleidimo data: 2009 m. spalio mėn.

Belgija

Atvaizdas: 200-osios Luiso Brailio (Louis Braille) gimimo metinės

Aprašymas: monetoje pavaizduotas Luiso Brailio portretas ir jo inicialai „L“ ir „B“ jo paties sukurta abėcėle. Virš portreto užrašyti vardas ir pavardė, o po juo – monetą išleidusios šalies kodas „BE“ bei dvi datos – „1809“ ir „2009“. Kalyklos ženklas ir kalyklos vadovo ženklas iškalti, atitinkamai, kairėje ir dešinėje atvaizdo pusėse. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 5 mln. monetų

Išleidimo data: 2009 m. rugsėjo mėn.

Portugalija

Atvaizdas: antrosios portugališkai kalbančių šalių žaidynės

Aprašymas: moneta išleista portugališkai kalbančių šalių žaidynėms pažymėti. Joje pavaizduotas gimnastas su ilgu kaspinu. Monetos viršuje pavaizduotas Portugalijos herbas ir monetą išleidusios šalies pavadinimas „PORTUGAL“. Apačioje, tarp inicialų „INCM“ kairėje ir dizainerio pavardės „J. AURÉLIO“ dešinėje, pusračiu iškaltas užrašas „2.os JOGOS DA LUSOFONIA LISBOA“. Virš gimnasto iškalti metai „2009“. Išorinėje dalyje (žiede), koncentrinių linijų fone, pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 1,25 mln. monetų

Išleidimo data: 2009 m. birželio mėn.

San Marinas

Atvaizdas: Europos kūrybiškumo ir naujovių metai

Aprašymas: monetoje pavaizduotos moksliniams tyrimams naudojamos priemonės – knyga, skriestuvas, mėgintuvėlis, kolba. Kairėje pusėje – trys San Marino Respublikos embleminės plunksnos. Dešinėje pusėje iškalti metai „2009“ ir kalyklos ženklas „R“. Viršuje yra užrašas „CREATIVITÁ INNOVAZIONE“. Apačioje nurodyta monetą išleidusi šalis „SAN MARINO“ ir dizainerio inicialai „A. M.“. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 130 000 monetų

Išleidimo data: 2014 m. gegužės mėn.

Vokietija

Atvaizdas: Saro kraštas

Aprašymas: monetoje pavaizduotas Saro krašto sostinės Sarbriukeno simbolis – Šv. Liudviko bažnyčia. Monetos dizainą, kuriame pavaizduotas savitas bažnyčios rytinis fasadas ir varpinė, o apačioje yra užrašas „SAARLAND“ ir kalyklos ženklas „G“, sukūrė Friedrich Brenner. Jo inicialai yra atvaizdo dešinėje pusėje. Monetos išorinėje dalyje (žiede) išdėstyti išleidimo metai „2009“, dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių ir užrašas „BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND“.

Tiražas: 30 mln. monetų

Išleidimo data: 2009 m. vasario mėn.

Euro zonos šalys

Atvaizdas: ekonominės ir pinigų sąjungos dešimtmetis

Aprašymas: monetoje pavaizduota figūra iš pagaliukų, susijungianti su simboliu „€“. Taip perteikiama bendrosios valiutos, o plačiąja prasme – ekonominės ir pinigų sąjungos (EPS), kaip paskutinio žingsnio ilgame Europos prekybos ir ekonomikos integracijos procese, idėja. Moneta leidžiama kiekvienoje euro zonos šalyje, joje iškaltas šalies pavadinimas (čia nepavaizduota) bei užrašas „EMU 1999-2009“ (EPS 1999–2009 m.) atitinkamos šalies kalba (kalbomis). Šį dizainą iš penkių atrinktų variantų išrinko Europos Sąjungos piliečiai balsuodami internetu. Jį sukūrė Bank of Greece kalyklos skyriaus skulptorius Georgios Stamatopoulos. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: kiekvienoje šalyje skirtingas

Išleidimo data: 2009 m. sausio mėn.

Liuksemburgas

Atvaizdas: Didysis Hercogas Henri ir Didžioji Hercogienė Charlotte

Aprašymas: monetoje pavaizduoti Didysis Hercogas Henri ir Didžioji Hercogienė Charlotte. Atvaizdo dešinėje pusėje yra žodžiai „LËTZEBUERG“ ir metai „2009“, prie kurių iš vienos pusės yra kalyklos vadovo ženklas, iš kitos – kalyklos ženklas. Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždžių.

Tiražas: 1,4 mln. monetų

Išleidimo data: 2009 m. sausio mėn.