European Central Bank - eurosystem
Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

Eiropas Centrālā banka (1998–pašlaik)

1998. gada 1. jūnijā ECB stājās Eiropas Monetārā institūta (EMI) vietā, un tā prezidents Vilems Frederiks Duisenbergs (Willem Frederik Duisenberg) kļuva par pirmo ECB prezidentu, kas tika uzskatīts par nepārtrauktības apliecinājumu. ECB mantoja gan plašu sagatavošanās darba bāzi, gan visu EMI infrastruktūru, t.sk. darbiniekus, kuri bija gatavi pildīt savus pienākumus ECB sastāvā. Tomēr ECB un EMI organizatoriskā struktūra daudzos veidos atšķīrās un kopš tā laika turpinājusi mainīties.

EMI veiktais sagatavošanās darbs palīdzēja izveidot ECB, un kā būtiskus atskaites punktus var minēt euro ieviešanu kā noguldījumu valūtu 1999. gada 1. janvārī un pāreju uz euro skaidro naudu 2002. gada 1. janvārī.

Par ECB

ECB vēsturiskie dokumenti ietver ar ECB lēmējinstitūciju sanāksmēm saistītos dokumentus, tiesību aktus un instrumentus, Eiropas Centrālo banku sistēmas komiteju dokumentus un citus operacionāla un administratīva rakstura dokumentus.

Jau publiskotie dokumenti pieejami dokumentu publiskā reģistra attiecīgajā sadaļā

Visas šīs sadaļas lapas