Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB priėmė nuomonę dėl naujo Vykdomosios valdybos nario skyrimo

2020 m. spalio 28 d.

  • Valdančioji taryba neprieštarauja siūlomai Franko Eldersono kandidatūrai.

Šiandien Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba priėmė nuomonę dėl Europos Sąjungos Tarybos rekomendacijos dėl ECB vykdomosios valdybos nario skyrimo.

Valdančioji taryba neprieštaravo pasiūlytai Franko Eldersono kandidatūrai. Tai pripažintą autoritetą ir profesinę patirtį pinigų politikos ar bankininkystės srityse turintis asmuo, kaip to reikalaujama pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 283 straipsnio 2 dalį. Šiuo metu p. Eldersonas yra De Nederlandsche Bank Priežiūros tarnybos vykdomasis direktorius ir ECB priežiūros valdybos narys. Jis taip pat yra Finansų sistemos ekologiškumo didinimo tinklo, kuriam priklauso centriniai bankai ir priežiūros institucijos (angl. Network of Central Banks and Supervisors for Greening the Financial System), pirmininkas.

Kai Valdančioji taryba ir Europos Parlamentas priims atitinkamas nuomones, naująjį Vykdomosios valdybos narį paskirs Europos Vadovų Taryba. Valdančiosios tarybos nuomonė netrukus bus paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir ECB interneto svetainėje visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

Frankas Eldersonas į pareigas skiriamas vienai aštuonerių metų kadencijai ir pakeis 2020 m. gruodžio 14 d. kadenciją baigiantį Yvesą Merschą.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Williamui Lelieveldtui, tel. +49 69 1344 7316.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai