Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
  • PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB spartina darbą skaitmeninio euro klausimu

2020 m. spalio 2 d.

  • Skelbiama Eurosistemos aukšto lygio darbo grupės ataskaita apie skaitmeninį eurą.
  • Eurosistema turi būti pasirengusi galimam sprendimui įvesti skaitmeninį eurą.
  • Bus rengiamos viešos konsultacijos ir vykdomi eksperimentai.

Šiandien Europos Centrinis Bankas (ECB) paskelbė Eurosistemos aukšto lygio darbo grupės dėl centrinių bankų skaitmeninių valiutų parengtą ir Valdančiosios tarybos patvirtiną išsamią ataskaitą apie galimą skaitmeninio euro išleidimą.

Skaitmeniniai eurai būtų visiems piliečiams ir įmonėms prieinami centrinio banko pinigai elektronine forma – kaip skaitmeniniai banknotai. Jais kasdienius mokėjimus būtų galima atlikti greitai, paprastai ir saugiai. Skaitmeninis euras nepakeistų grynųjų pinigų – jis būtų papildoma mokėjimo priemonė. Bet kokiu atveju Eurosistema ir toliau leis grynuosius pinigus.

„Euras priklauso europiečiams ir mūsų pareiga – jį saugoti“, kalbėjo ECB Pirmininkė Christinė Lagarde. „Europiečiai vis dažniau leidžia, taupo ir investuoja pinigus skaitmeniniu būdu. Mes turime užtikrinti pasitikėjimą pinigais. Vadinasi, turime užtikrinti, kad euras būtų tinkamas naudoti ir skaitmeniniame amžiuje. Turėtume būti pasirengę įvesti skaitmeninį eurą, jei kiltų toks poreikis.“

Eurosistemos darbo grupė, vienijanti ECB ir 19 euro zonos nacionalinių centrinių bankų specialistus, įvardijo, dėl ko gali prireikti išleisti skaitmeninį eurą. Pavyzdžiui, to gali prireikti, jeigu euro zonoje išaugtų elektroninių mokėjimų paklausa ir dėl to reikėtų europinės saugios skaitmeninės mokėjimo priemonės, žymiai sumažėtų grynųjų pinigų kaip mokėjimo priemonės naudojimas euro zonoje, būtų išleista pasaulinė privačių struktūrų sukurta mokėjimo priemonė, dėl kurios kiltų reguliavimo problemų bei rizika finansų stabilumui ir vartotojų apsaugai, arba jeigu taptų plačiai naudojamos užsienio šalių centrinių bankų išleistos centrinių bankų skaitmeninės valiutos.

„Technologijos ir inovacijos keičia mūsų vartojimo ir darbo įpročius bei mūsų tarpusavio ryšius“, sakė ECB vykdomosios valdybos narys ir darbo grupės pirmininkas Fabio Panetta. „Skaitmeninis euras padėtų Europai toliau siekti naujovių. Be to, tai padėtų užtikrinti Europos finansinį suverenumą ir sustiprintų tarptautinį euro vaidmenį.“

Skaitmeninis euras ir toliau užtikrintų euru sukurtą visiems prieinamą viešąją gėrybę – nevaržomą galimybę naudotis paprasta, visuotinai pripažįstama, nerizikinga ir patikima mokėjimo priemone. Kils ir iššūkių, tačiau Eurosistema juos gali įveikti, jei skaitmeninį eurą kurs laikydamasi tinkamų strategijų.

Valdančioji taryba dar nenusprendė, ar įvesti skaitmeninį eurą.

Eurosistema aktyviai bendradarbiaus su piliečiais, akademine visuomene, finansų sektoriumi ir valdžios institucijomis, kad nuodugniai įvertintų jų poreikius, taip pat naudą ir iššūkius, kuriuos jie sieja su skaitmeninio euro išleidimu. Viešos konsultacijos prasidės spalio 12 d.

Kartu bus pradėti ir eksperimentai, bet jie nenulems galutinio sprendimo.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Alexandrinei Bouilhet, tel. +49 172 174 93 66

Pastabos:

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai