Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

ECB rekomenduoja iš dalies keisti jo Statuto 22 straipsnį

2017 m. birželio 23 d.
  • Valdančioji taryba nusprendė rekomenduoti iš dalies keisti Statuto 22 straipsnį.
  • Pakeitimu nustačius teisinį pagrindą, Eurosistema galėtų vykdyti emisijos centrinio banko funkcijas pagal neseniai pateiktą pasiūlymą peržiūrėti ERIR.
  • Priėmus pakeitimą, Eurosistema galėtų pagal jai suteiktus įgaliojimus vykdyti pinigų politiką ir užtikrinti euro stabilumą.

Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba priėmė Rekomendaciją dėl Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo, kuriuo iš dalies keičiamas Europos centrinių bankų sistemos ir Europos Centrinio Banko statuto 22 straipsnis. 22 straipsnis būtų keičiamas taip: „ECB ir nacionaliniai centriniai bankai gali sudaryti sąlygas, o ECB gali priimti reglamentus, kad būtų užtikrintas tarpuskaitos ir mokėjimo sistemų bei finansinių priemonių tarpuskaitos sistemų veiksmingumas ir patikimumas Sąjungoje ir su kitomis šalimis.“

Šiuo pakeitimu ECB būtų nustatyta aiški teisinė kompetencija centrinės tarpuskaitos klausimu, o tai suteiktų Eurosistemai galimybę naudotis valiutą leidžiančių centrinių bankų įgaliojimais, numatytais Europos Komisijos siūlymu vykdant Europos rinkos infrastruktūros reglamento (ERIR) peržiūrą[1].

Įgaliojimai apima labai sustiprintą emisijos centrinių bankų vaidmenį vykdant pagrindinių sandorio šalių priežiūrą, ypač sisteminės svarbos trečiosios šalies pagrindinių sandorio šalių, atliekančių didelės eurais išreikštų sandorių dalies tarpuskaitą, pripažinimo ir priežiūros srityse.

Pagal siūlomus ERIR pakeitimus Eurosistema galėtų toliau vykdyti savo kaip bendrąją valiutą leidžiančio centrinio banko vaidmenį. Atlikus pakeitimus, Eurosistema bus įgaliota stebėti su centrinės tarpuskaitos veikla susijusią riziką ir imtis priemonių ją kontroliuoti, jeigu ši veikla galėtų turėti įtakos pinigų politikos įgyvendinimui, mokėjimo sistemų veikimui ir euro stabilumui.

Rekomendacija priimti sprendimą, iš dalies keičiantį 22 straipsnį, nusiųsta Europos Parlamentui ir Tarybai. Komisija parengs nuomonę dėl šios rekomendacijos.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Lenai-Sophie Demuth telefonu +49 69 1344 5423.

Pastaba

  • Eurosistemą sudaro ECB ir devyniolikos euro zonos šalių nacionaliniai centriniai bankai.
  1. [1] COM(2017) 331 final (http://ec.europa.eu/finance/docs/law/170613-emir-proposal_en.pdf)

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai