Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Šodien apgrozībā laista jaunā 20 euro banknote

2015. gada 25. novembrī
  • Šodien apgrozībā laista jaunā 20 euro banknote.
  • Jaunā banknote ir labāk nodrošināta pret viltojumiem.
  • Eurosistēma nodrošinājusi materiālus, lai veicinātu banknošu iekārtu pielāgošanu jaunajai 20 euro banknotei.

Šodien apgrozībā tiek laista jaunā 20 euro banknote – trešā Eiropas sērijā. Tās dizains ir atjaunināts un krāsas – košākas. Banknotē ietverts jauns pretviltošanas elements – logs ar portretu hologrammas joslas augšmalā. Aplūkojot pret gaismu, logs kļūst caurskatāms. Logā no abām banknotes pusēm redzams grieķu mitoloģijas tēla Eiropas portrets. Šis portrets redzams arī ūdenszīmē blakus smaragdzaļajam skaitlim, uz kura, pagrozot banknoti, saskatāms kustīgas gaismas efekts – tieši tāpat, kā uz Eiropas sērijas 5 euro un 10 euro banknotes.

Video ar nosaukumu "Iepazīstiet jauno 20 euro banknoti!" 23 Eiropas Savienības valodās sniedz sīkāku informāciju par jauno banknoti un parāda, kā to pārbaudīt. Tas ir viens no vairākiem interneta vietnē www.jaunas-euro-banknotes.eu pieejamajiem videomateriāliem par skaidro naudu, kas piedāvā arī citus veidus, kā uzzināt vairāk par banknotēm, piemēram, izmantojot spēli Euro Cash Academy.

Pirmā izlaiduma 20 euro banknotes joprojām būs likumīgs maksāšanas līdzeklis un atradīsies apgrozībā kopā ar jaunajām banknotēm, bet pamazām tiks izņemtas no apgrozības.

Eurosistēma sniegusi palīdzību un atbalstu Eiropas nozares apvienībām, banknošu iekārtu ražotājiem un citiem partneriem, lai tie varētu laikus sagatavot un pielāgot iekārtas jauno banknošu apstrādei. Aptuveni 15% mazumtirgotāju euro zonā izmanto banknošu autentifikācijas iekārtas.

Šodien tiek atklātas arī "Euro Run" tiešsaistes sacensības 9 līdz 12 gadus veciem bērniem, kuri dzīvo euro zonā. Sacensību mērķis ir, pārvarot šķēršļus un izvairoties no lamatām iedomātā ainavā, atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem par euro skaidro naudu. Izspēlējot septiņus dažādus spēles līmeņus, spēlētāji vāc punktus. 100 labākie spēlētāji balvā saņems jauno 20 euro banknoti īpašā rāmī ar gravējumu. Sacensības turpināsies līdz 2016. gada 25. februārim.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Evas Teilores ( Eva Taylor ; tālr. +49 69 1344 7162).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem