European Central Bank - eurosystem
Paieškos galimybės
Apie mus Žiniasklaidai Paaiškinimai Tyrimai ir publikacijos Statistika Pinigų politika Euro Mokėjimai ir rinkos Darbas ECB
Pasiūlymai
Rūšiuoti pagal
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Šiandien apyvartoje pasirodo naujieji 20 eurų banknotai

2015 m. lapkričio 25 d.
  • Šiandien į apyvartą išleidžiami naujieji 20 eurų banknotai.
  • Naujieji banknotai dar geriau apsaugoti nuo padirbinėjimo.
  • Siekdama palengvinti banknotų įrangos pritaikymą naujiesiems 20 eurų banknotams, Eurosistema tam parengė specialios informacijos.

Šiandien apyvartoje pasirodo jau trečias serijos „Europa“ banknotas – naujasis 20 eurų banknotas. Jis yra atnaujinto dizaino, ryškesnių spalvų ir turi naujovišką apsaugos priemonę – holograminės juostelės viršuje esantį langelį su portretu. Pakėlus banknotą prieš šviesą, langelis tampa permatomas. Langelyje išryškėja iš abiejų banknoto pusių matomas Europos (graikų mitologijos personažo) portretas. Jis matomas ir vandens ženkle, o šalia yra šviesą atspindintis smaragdo spalvos skaičius – banknotą kreipiant blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis. Toks skaičius yra ir serijos „Europa“ 5 ir 10 eurų nominalų banknotuose.

Daugiau informacijos apie naująjį banknotą ir kaip jį patikrinti pateikta vaizdo siužete „Susipažinkite su naujuoju 20 eurų banknotu“ (galima žiūrėti 23 Europos Sąjungos kalbomis). Tai vienas iš keleto vaizdo siužetų apie grynuosius pinigus, paskelbtų interneto svetainėje www.nauji-euru-banknotai.eu. Čia apsilankius apie eurų banknotus daugiau galima sužinoti ir kitais būdais, pavyzdžiui, pažaisti žaidimą Euro Cash Academy.

Pirmosios serijos 20 eurų banknotai ir toliau bus teisėta mokėjimo priemonė. Apyvartoje jie cirkuliuos kartu su naujosios serijos banknotais, tačiau bus po truputį išimami.

Eurosistema padėjo Europos pramonės asociacijoms, banknotų įrangos gamintojams ir kitiems partneriams laiku pasiruošti ir pritaikyti naujiesiems banknotams savo įrangą. Euro zonoje apie15 % mažmenininkų naudoja autentiškumo tikrinimo įrenginius.

Šiandien taip pat prasideda internetinės varžybos Euro Run. Jos skirtos euro zonos šalyse gyvenantiems 9–12 metų vaikams. Varžybų užduotis – bėgant išgalvotu kraštovaizdžiu atsakyti į nesudėtingus klausimus apie eurų banknotus ir monetas, išvengti kliūčių ir nepatekti į spąstus. Žaidėjai turi įveikti septynis lygius; kiekviename iš jų renkami taškai. Šimtas geriausių žaidėjų laimės po naująjį 20 eurų banknotą išgraviruotame rėmelyje. Varžybos vyks iki 2016 m. vasario 25 d.

Žiniasklaidos atstovai užklausas gali teikti Eva Taylor telefonu +49 69 1344 7162.

KUR KREIPTIS

Europos Centrinis Bankas

Komunikacijos generalinis direktoratas

Leidžiama perspausdinti, jei nurodomas šaltinis.

Kontaktai žiniasklaidai