Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB un partneri paraksta saprašanās memorandu par jauno 20 euro banknoti

2015. gada 23. jūlijā
  • Saprašanās memoranda mērķis ir nodrošināt, lai 2015. gada 25. novembrī visas iekārtas un automāti euro zonā būtu pielāgoti jaunajai 20 euro banknotei.
  • Partneriem savos tīklos jāsniedz informācija par jauno 20 euro banknoti.
  • ECB un Eurosistēmas centrālās bankas turpinās sniegt partneriem palīdzību iekārtu testēšanā un pielāgošanā.

Eiropas Centrālā banka šodien parakstīja saprašanās memorandu ar Eiropas nozares asociācijām, banknošu iekārtu ražotājiem un citiem partneriem. Tādējādi tiek vēl vairāk nostiprināta ECB Partnerības programma, kas veicināja jaunās 10 euro banknotes raitu ieviešanu 2014. gadā.

Saprašanās memoranda parakstītāji vienojas darīt visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka banknošu apstrādes iekārtas, tirdzniecības un biļešu automāti un autentiskuma noteikšanas iekārtas līdz 2015. gada 25. novembrim – dienai, kad jaunās banknotes nonāks apgrozībā, – būtu pielāgotas jaunajai 20 euro banknotei. Banknošu iekārtu ražotāji arī apņemas pēc iespējas ātrāk nodrošināt saviem klientiem nepieciešamos programmatūras un aparatūras jauninājumus, atvēlot tiem pietiekamu laiku iekārtu un automātu pielāgošanai.

"Ikvienam – ECB, valstu centrālajām bankām un mūsu nozares partneriem – ir sava loma, gatavojoties jauno banknošu laišanai apgrozībā. Saprašanās memorands, ko mēs šodien kopā parakstījām, skaidri parāda mūsu kopīgo apņemšanos un atbildību nodrošināt, lai 25. novembrī iedzīvotāji jebkurā vietā visā euro zonā bez traucējumiem varētu izmantot jaunās 20 euro banknotes," sacīja ECB Valdes loceklis Īvs Meršs (Yves Mersch).

Lai palīdzētu Partnerības programmas dalībniekiem sagatavoties jaunās 20 euro banknotes laišanai apgrozībā, ECB un Eurosistēmas centrālās bankas sagatavojušas informatīvus materiālus un kopš 2015. gada februāra jaunās banknotes bijušas pieejamas iekārtu testēšanai un pielāgošanai. Pašlaik partneru skaits dažādās Eiropas valstīs sasniedz 450. Programma sniedz atbalstu banknošu iekārtu ražotājiem, banknošu iekārtu operatoriem un citām iesaistītajām personām banknošu nozarē, palīdzot tiem informēt savus darbiniekus un klientus par jaunajām euro banknotēm un nodrošināt savlaicīgu banknošu iekārtu pielāgošanu.

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Rokio Gonzalesa ( Rocío González ; tālr. +49 69 1344 6451).

Piezīme.

Saprašanās memorands par banknošu iekārtu pielāgošanu jaunajai 20 euro banknotei ( tikai angļu valodā ).

Partneru sarakstu, kas parakstījuši saprašanās memorandu, sk. šeit .

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem