Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

Eurosistēma publiskos jauno 20 euro banknoti un sniegs atbalstu banknošu iekārtu ražotājiem un piegādātājiem

2014.19.12.

EMBARGO

Pārsūtīšanas embargo līdz piektdienai, 2014. gada 19. decembrim, plkst. 10.00 pēc Viduseiropas laika
  • Eurosistēma 2015. gada 24. februārī publiskos jauno Eiropas sērijas 20 euro banknoti. Jaunajā banknotē būs iestrādāti uzlaboti pretviltošanas elementi.
  • Banknošu iekārtu ražotāji un piegādātāji arī turpmāk saņems Eurosistēmas atbalstu skaidrās naudas apstrādes iekārtu un autentiskuma noteikšanas iekārtu pielāgošanā.

Jaunā 20 euro banknote ir trešā Eiropas sērijas banknote, kas tiks laista apgrozībā pēc 5 euro un 10 euro banknotes. Eurosistēma – ECB un euro zonas valstu centrālās bankas – publiskos banknoti un paziņos precīzu tās izlaišanas datumu 2015. gada 24. februārī. Eiropas sērija tiek ieviesta, lai turpmāk uzlabotu euro banknošu integritāti un apsteigtu banknošu viltotājus.

Eurosistēma veic vairākus pasākumus, lai sniegtu atbalstu banknošu apstrādes iekārtu ražotājiem, piegādātājiem un skaidrās naudas apstrādes iekārtu un autentiskuma noteikšanas iekārtu īpašniekiem.

  • Tiem tiks dota iespēja euro zonas valstu centrālajās bankās saņemt jaunās banknotes jau labu laiku pirms to laišanas apgrozībā, lai veiktu testus un pielāgotu iekārtas. Pēc jaunās 20 euro banknotes publiskošanas testēšanu varēs veikt ārpus centrālajām bankām.
  • Tiks organizēta virkne pasākumu un akciju, lai sagatavotos jaunās 20 euro banknotes laišanai apgrozībā. Pirmais šāds pasākums būs Eurosistēmas seminārs iesaistītajām organizācijām, kas 2015. gada 6. februārī notiks Banca d’Italia Romā.
  • Tiks nodrošināts plašs komunikācijas rīku un materiālu klāsts, lai palīdzētu sagatavoties jauno banknošu laišanai apgrozībā.

"ECB un euro zonas valstu centrālās bankas atkal ir gatavas ciešai sadarbībai ar banknošu iekārtu ražotājiem, piegādātājiem, operatoriem un īpašniekiem. Jo viņi ir tie, kas sagatavos savas iekārtas darbam ar jauno banknoti jau pirms tās laišanas apgrozībā," sacīja Eiropas Centrālās bankas Valdes loceklis Īvs Meršs (Yves Mersch).

Lai saņemtu papildinformāciju, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus lūdzam vērsties pie Viljama Lelivelta ( William Lelieveldt; tālr. +49 69 1344 7316).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem