Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs
INFORMĀCIJA PRESEI

ECB publisko pirmo prezidentu sarakstu, uzsākot balsstiesību rotāciju

2014.18.09.

EMBARGO

Pārsūtīšanas embargo līdz ceturtdienai, 2014. gada 18. septembrim, plkst. 10.00 pēc Viduseiropas laika
  • Atbilstoši Eiropas Centrālo banku sistēmas un Eiropas Centrālās bankas Statūtiem 2015. gada 1. janvārī sāks darboties balsstiesību rotācijas sistēma.
  • Pirmajā valstu grupā pirmais balsstiesības neizmantos Spānijas centrālās bankas prezidents.
  • Otrajā valstu grupā pirmie balsstiesības neizmantos Igaunijas, Īrijas un Grieķijas centrālās bankas prezidenti.
  • Lēmums par balsstiesību rotācijas sākumpunktu tika pieņemts lozējot.

Šodien Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padome lozējot nolēma, kuri būs pirmie nacionālo centrālo banku prezidenti, kas neizmantos balsošanas tiesības, kad 2015. gada 1. janvārī stāsies spēkā balsstiesību rotācijas sistēma. Saskaņā ar izlozes rezultātiem Spānijas centrālās bankas prezidents no pirmās valstu grupas un Igaunijas, Īrijas un Grieķijas centrālās bankas prezidents no otrās valstu grupas no 2015. gada 1. janvāra neizmantos balsstiesības. 2015. gada 1. februārī Spānijas centrālās bankas prezidents no pirmās valstu grupas atgūs balsstiesības, bet Francijas centrālās bankas prezidents pārtrauks tās izmantot. Igaunijas centrālās bankas prezidents no otrās valstu grupas atgūs balsstiesības, savukārt Kipras centrālās bankas prezidente pārtrauks tās izmantot. Izloze notika, piedaloties visiem Padomes locekļiem. Lietuvas centrālās bankas prezidents piedalījās kā novērotājs.

Īss rotācijas sistēmas skaidrojums

Lai ECB arī turpmāk spētu efektīvi pieņemt lēmumus, Eiropas Savienības Padome 2003. gadā pieņēma lēmumu ieviest ECB Padomē balsstiesību rotācijas sistēmu, kad nacionālo centrālo banku prezidentu skaits Padomē pārsniegs 18. Tas notiks 2015. gada 1. janvārī, kad Lietuvā tiks ieviests euro.

Balsstiesību rotācija ietver divu valstu grupu izveidi atkarībā no to tautsaimniecības apjoma. Prezidenti katrā no grupām pārmaiņus izmantos balsstiesības.

Padomes sanāksmēs un diskusijās joprojām piedalīsies visi prezidenti.

Sīkāku skaidrojumu par rotācijas sistēmu sk.

Lai saņemtu papildinformāciju, preses pārstāvjus lūdzam zvanīt Viljamam Leliveltam ( William Lelieveldt; tālr. +49 69 1344 7316).

KONTAKTINFORMĀCIJA

Eiropas Centrālā banka

Komunikācijas ģenerāldirektorāts

Pārpublicējot obligāta avota norāde.

Kontaktinformācija plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem